تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
متخصص تغذیه با اشاره به اینکه استفاده از سوسیس و کالباس و گوشت های چرب در پیتزا عوارض زیادی را برای فرد مصرف کننده به همراه دارد، گفت: برای تهیه پیتزا به هیچ عنوان از قارچ های فله ای استفاده نکنید.

به گزارش جی پلاس؛ مرتضی صفوی، متخصص تغذیه در مورد اینکه مردم مصرف چه پیتزایی را باید مدنظر قرار دهند که ارزش غذایی مناسبی به همراه داشته و فرد را دچار عارضه نکنند، گفت: از بین پیتزاهای مختلف موجود در کشور، پیتزای سبزیجات برای مصرف مناسب بوده چرا که سبزیجات حاوی آب و املاح فراوان بوده و مواد مغذی زیادی دارد.

وی افزود: مصرف سبزیجات از بروز دیابت و پرفشاری خون، بیماری های قلبی عروقی و سرطان پیشگیری کرده و بنابراین در صورتی که فرد پیتزا مصرف می کند باید نوع سبزیجات را در نظر بگیرد و به طور کلی در یک وعده غذایی تنها به سه برش از پیتزا اکتفا کند.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه استفاده از سوسیس، کالباس و گوشت های پرچرب در پیتزا توصیه نمی شود، گفت: پنیر پیتزا بهتر است تنها یک لایه نازک باشد چرا که به دلیل چربی فراوان مصرف بیش از حد آن عوارض قلبی و عروقی به همراه دارد.

صفوی عنوان کرد: همچنین توصیه می شود خانواده ها بیشتر پیتزاهای خانگی استفاده کنند چرا که سالم تر بوده و در تهیه مواد اولیه آن دقت بیشتری می شود و در صورت استفاده از سایر پیتزاها باید از برندهای مطمئن و معتبر استفاده کرد.

   #تغذیه #عوارض #خانواده #سرطان

محتوای خبر «پیتزاهایی که مجاز به مصرف آن هستید» را در سایت «جماران» ببینید