تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
از مدیریت صدا و سیما هر روز خبرهای جالب و تازه ای به گوش می رسد؛ تازه ترین آنها مربوط به حضور جواد نکونام در برنامه 2018 و پیش از بازی ژاپن و بلژیک است.
طبق اخبار رسیده، در این برنامه زنده، از کاپیتان سابق تیم ملی و سرمربی نساجی مازندران خواسته شده درباره مشکلات آب خوزستان حرف نزند. زمانی که نکونام از مسوولان می خواهد به فکر رفع مشکل بی آبی خوزستان و خرمشهر باشند، با گوشی همراه فردوسی پور تماس می گیرند تا به نکونام پیغام بدهد که درباره مشکلات آب چیزی نگوید؛ اتفاق عجیبی که با توجه گستردگی و انعکاس فراوان خبر بی آبی، یک دخالت بی مورد و غیرکارشناسی بوده است.

اما انتشار خبر دیگری درباره صدا و سیما نشان می دهد معاون حقوق عامه دادستان کل کشور هم به این سازمان در راستای پخش تبلیغات غیرسلامت تذکر داده است.

آن طور که مهر نوشته است: محمدجواد حشمتی، معاون دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که صداوسیما کالاها و مواد خوراکی مضر برای سلامت را تبلیغ می کند، آیا در این رابطه نیز دادستانی کل ورود داشته است؟ گفت: در این جلسات نمایندگان و کارشناسانی از صداوسیما حضور داشتند و تذکرات لازم به آنها داده شد تا مقررات قانونی رعایت شود.

حشمتی در خصوص موضوع تبلیغات برخی مواد خوراکی که مصرف افراطی آن موجب به خطر افتادن سلامت افراد می شود، به ویژه از سوی صداوسیما، خواهان انجام بررسی های بیشتر و ارائه استدلال های مناسب و مستندات قانونی به صداوسیما به منظور همراهی با محدود کردن و منع تبلیغ مواد خوراکی مضر شد.
باز هم منتظر پاسخ مدیران صداوسیما می مانیم تا برایمان واقعیت این دو مورد روشن شود؛ هرچند که سابقه مسوولان صداوسیما نشان داده در اکثر مواقع پاسخ روشنی دست مردم و اهالی رسانه را نمی گیرد.

   #صدا و سیما #خوزستان #سلامت #ژاپن #مازندران #فردوسی #جواد نکونام #بلژیک