تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
کدام استانها بیشترین تعداد مراجعه کنندگان زنان معتاد را دارند؟ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: براساس گزارش هایی که به وسیله بهزیستی اعلام شده است سه استان کرمان، خراسان و تهران بیشترین تعداد مراجعان زنان معتاد را داشته اند.

به گزارش جی پلاس؛ محمدرحیم نوروزیان امروز در همایش استانی صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن امر مبارزه با موادمخدر که در هلال احمر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: میانگین سن اعتیاد در کشور ما رو به کاهش است و در حال حاضر حدود ۲۵ تا ۲۶ سال بوده که بسیار خطرناک است. مساله موادمخدر در کشور ما صرفا مساله ای اجتماعی نیست. درواقع موادمخدر از لحاظ امنیتی نیز می تواند مشکل آفرین باشد. بزرگترین سرویس های امنیتی جهان پشت آن هستند تا کشور و جوانان ما را آلوده به اعتیاد کنند.

وی افزود: همچنان در ایران مساله موادمخدر، پدیده مردانه تلقی می شود، اما واقعیت این است که از این چارچوب عبور کرده و زنان نیز درگیر آن شده اند. براساس آمارهای جهانی تعداد زنان ایرانی مبتلا به اعتیاد از متوسط جهانی کمتر است و 0.6 درصد جمعیت زنان ایران به اعتیاد مبتلا هستند.

نوروزیان با اشاره به نقش شوهران معتاد در اعتیاد زنان توضیح داد: در بسیاری از مواقع مردان عامل اعتیاد زنان هستند. هنگامی که مرد خانواده معتاد می شود برای کم کردن فشارهای روحی و روانی خانواده خود تلاش برای معتاد کردن زن می کند. از عوامل دیگر اعتیاد زنان که مردان در آن تاثیرگذار هستند، امیال پست و شهوانی برخی مردهاست که برای معتادکردن زنان تلاش می کنند. همچنین کمبود عاطفه و محبت مردان نسبت به زنان عامل دیگر گرایش زنان به مصرف موادمخدر است.

وی تشریح کرد: براساس آمارهای به دست آمده در کشور ۴۷ درصد گرایش زنان به مصرف موادمخدر برای کاهش دردهای جسمانی است. ۲۴ درصد از زنان برای کنجکاوی معتاد شده اند، ۲۰ درصد کسب لذت و ۹ درصد به دلیل کمبودهای عاطفی.

   #خانواده #خراسان #هلال احمر #مشهد

محتوای خبر «کدام استانها بیشترین تعداد مراجعه کنندگان زنان معتاد را دارند؟» را در سایت «جماران» ببینید