تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تشییع

به گزارش خبرنگار مهر؛ مراسم تشییع پیکر مرحوم غفور آقازاده سلطانی، مؤسس دارالتحفیظ القرآن از ساعت ۹ صبح امروز دوشنبه، ۱۱ تیرماه در محل این مؤسسه برگزار شد.

در این مراسم حضور حداکثری جامعه قرآنی و اساتید و پیشکسوتانی چون احمد مسجدجامعی، محمدحسین سبزعلی، محمدرضا خرمیان، بهروز یاریگل، سیدحسین موسوی بلده، احمد حاجی شریف، محمدرضا پورزرگری، حسین بهبودی، رحیم قربانی به چشم می خورد. این مراسم همراه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و نیز مداحی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار شد.

همچنین، در ادامه نیز پیام آیت الله العظمی سبحانی، از مراجع عظام تقلید قرائت شد که در این پیام آمده است: «سلام. مراتب تسلیت اینجانب را بپذیرید. ان شاءالله با صاحب قرآن محشور باشند.عاش سعیدا و مات سعیدا.»

گفتنی است؛ استاد غفور آقازاده سلطانی استاد پیشکسوت قرآن کریم دیروز 11 تیرماه در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

وی متولد ۱۳۰۹ تبریز است که پس از مهاجرت به تهران جلسات قرآن را در مسجد امام حسین(ع) راه اندازی کرد. این استاد قرآن کریم مؤسس و بنیانگذار مؤسسه دارالتحفیظ القرآن بود و بسیاری از اساتید و قاریان بین المللی قرآن کریم از شاگردان وی هستند.

بنیان گذار موسسه دارالتحفیظ القرآن الکریم، به دلیل علاقه و انسی که از دوران کودکی به قرآن و مکتب اهل بیت(ع) پیدا کرد، پس از عزیمت به تهران در دهه ۴۰، جلسات قرآن را در منزل و مسجد امام حسین(ع) تهران، پایه گذاری کرد که این جلسات، منجر به تأُسیس موسسه دارالتحفیظ شد. سال ها وقت و انرژی زیادی برای فعالیت قرآنی نوجوانان و جوانان و استمرار جلسات قرآن به ویژه در مسجد امام حسین(ع) تهران گذاشت.

« دارتحفیظ القرآن الکریم» نخستین مؤسسه قرآنی کشور، فعالیت خود را از سال ۱۳۴۵ در تهران، خیابان ایران آغاز کرد؛ فعالیت این مؤسسه قرآنی در ابتدا با عنوان «مجمع دین و دانش» آغاز شد تا اینکه بعد از سفر مدیر این مؤسسه به سرزمین وحی در قالب کاروانی از قرآنیان (۱۳۵۷)، نام دارتحفیظ از موسسه ای قرآنی که در عربستان فعالیت داشت، اخذ شد و نام مجمع دین و دانش پس از بازگشت مدیر این موسسه به ایران، دارتحفیظ القرآن الکریم شد.

مراسم تشییع پیکر این استاد قرآن کریم امروز دوشنبه از ساعت ۹ صبح از محل مؤسسه دارالتحفیظ القرآن واقع در خیابان ایران برگزار شد.

   #قرآن