تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
تب خرید طلا و سکه فروکش کرد

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از کاهش خرید و فروش در بازار طلا و سکه خبر داد و گفت: بازار از نظر داد و ستد بسیار راکد است و مردم برای خرید چندان مراجعه ای ندارند.

ابراهیم محمدولی - رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر - درباره قیمت ها در بازار طلای پایتخت گفت: امروز در بازار، سکه تمام طرح جدید دو میلیون و ۸۴۸ هزار تومان و سکه تمام طرح قدیم دو میلیون و ۷۲۵ هزار تومان داد و ستد شد. همچنین نیم سکه به قیمت یک میلیون و ۴۰۸ هزار تومان و ربع سکه ۷۶۰ هزار تومان معامله می شود.

به گفته وی، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان، هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۲۶ هزار تومان و هر مثقال طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۹۴ هزار و ۴۵۰ تومان قیمت دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر درباره وضعیت داد و ستد در بازار طلا و سکه گفت: بازار از نظر داد و ستد بسیار راکد است و مردم برای خرید چندان مراجعه ای ندارند که علت آن می تواند نوسانات قیمت ها در بازار ارز و طلا و وضعیت خاص اقتصادی باشد.

محمدولی ادامه داد: در حال حاضر کسب و کار در این بخش بسیار ضعیف شده و این موضوع قدرت تصمیم گیری را از خریدار و فروشنده گرفته است. فروشنده نگران است که نکند امروز کالایی را به فروش برساند و دقایقی بعد نتواند آن را با همان قیمت خریداری کند. خریدار نیز نگرانی مشابهی دارد و این موضوع می تواند مربوط به نوسانات قیمت ها در وضعیت دلار و شرایط اقتصاد باشد.

وی با اشاره به صحبت های رییس جمهوری گفت: اگر این صحبت ها عملیاتی شود و تعهداتی که داده شده، اجرایی شود وضعیت می تواند بهتر باشد. اما اگر وعده ها عملیاتی نشود و مسئولان صرفا وعده های باری به هر جهت بدهند، این موضوع اثر روانی خود را در بازار می گذارد و شرایط را بهتر نمی کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر درباره تفاوت قیمت ها در بازار امروز نسبت به دیروز گفت: در بازار امروز نسبت به روز گذشته تفاوت چندانی را در قیمت ها شاهد نبودیم.

محمدولی در پاسخ به اینکه اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر در حال حاضر برای تلطیف کردن وضعیت بازار آیا با مسئولان مذاکراتی داشته است، گفت: صحبت هایی با دولت و مجلس داشته ایم و آنها هم قول همکاری داده اند. اما اگر تعهدات و قول ها عملیاتی نشود، مشکلات به قوت خود باقی می ماند که امیدوارم بتوانیم با کمک مسئولان آرامش را در بازار حاکم کنیم.

منبع: ایسنا

   #طلا و جواهر #بازار طلا #پایتخت #خرید طلا

محتوای خبر «تب خرید طلا و سکه فروکش کرد» را در سایت «عصر اقتصاد» ببینید