تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

موبنا – دو شرکت «نیسان جی .تی-آر» و «ایتال دیزاین» به زودی وارد پنجاهمین سالگرد تولد خود می شوند و تصمیم نهایی بر آن شده است که دو کمپانی مذکور به صورت مشترک جشن تولد ۵۰ سالگی خود را برگزار کنند تا به همین مناسبت یک دستگاه خودروی فوق پرسرعت و پیشرفته ژاپنی که محصول مشترک هر دوی آنها است، معرفی شود.

شرکت ایتالیایی «ایتال دیزان» از بزرگترین طراحان خودرو در جهان محسوب می شود که از برجسته ترین کارهای آن می توان به طراحی خودروی «لامبورگینی هوراکان زیرو.اونوُ» اشاره کرد. این نخستین باری است که کمپانی آسیایی نیسان با کمپانی اروپایی ایتال دیزان برای طراحی خودرو وارد همکاری می شوند و قرار است که نتیجه آن یک اتومبیل کاملا متفاوت آسیایی باشد.

شرکت ایتال دیزاین با در اختیار گرفتن مدل «۲۰۱۸ نیسان جی.تی-آر نیسمو» تغییرات ویژه در طراحی این خودرو اعمال کرد که از مهم ترین آنها تغییر شکل ظاهری کاپوت و اضافه کردن دو شیار متفاوت روی آن، تقویت و تغییر لاستیک ها، و کاهش ارتفاع سقف بود.

در این خودرو از طراحی ویژه «انرژیتیک سیگما گلد» استفاده شد تا بخش هایی از بدنه خودرو به رنگ طلایی باشد و زبان جی.تی-آر برای طراحی خودرو کمک کرد تا درب های اتوماتیک و تیغه ای شکل ظاهری آن را متفاوت کند. اضافه کردن رنگ طلایی به خصوص در قسمت پشت بدنه از مهم ترین قابلیت هایی بود که برای جذاب کردن شکل ظاهری این خودرو مورد توجه قرار گرفت.

شرکت نیسان امروز با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد بدنه خودروی جدید آن از جنس فیبرهای کربنی ساخته شده و بخش هایی از کنسول جلوی اتومبیل به صورت برجسته از جنس طلا ساخته شده است، پنل ابزار و پوشش درب ها لایه ای از چرم سیاه و سفید ایتالیایی را شامل می شود که صندلی ها نیز با همین چرم ساخته شده اند.

نکته نهایی دیگری که در این خودرو موسوم به «جی.تی-آر ۵۰» که مورد توجه قرار گرفته است مربوط به موتور آن می شود. نیسان در این خودرو سعی کرده است برخی قابلیت های موتور نیسمو و موتور F1 را با یکدیگر ادغام کند تا در نهایت برای این خودروی منحصر به فرد و پیشرفته یک موتور ۳.۸ لیتری از نوع V6 با قدرت باورنکردنی ۷۲۰ اسب بخار در نظر گرفته شود.   #خودرو #نیسان #اتومبیل #ژاپن #اسب بخار