تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
اپل به ال جی سفارش ساخت 4 میلیون پنل OLED داده است

مانند آیفون X که سال گذشته توسط اپل معرفی شد، انتظار میرود که قسمت بزرگی از صفحه نمایش های نسل دوم این گوشی و iPhone X Plus باز هم توسط کمپانی سامسونگ تهیه شود. با این حال بلومبرگ گزارش داده است که اپل برای کم کردن نیازمندی خود به غول کره ای، تصمیم دارد از ال جی به عنوان تأمین کننده ثانویه استفاده کند.

به طور دقیق تر اعلام شده که تولید 2 تا 4 میلیون پنل OLED برای یک گوشی که هنوز تأیید نشده بر عهده ال جی گذاشته شده است، البته انتظار میرود که این گوشی نسخه بزرگتر آیفون X، یعنی نسخه پلاس آن باشد. خبر جدید با گزارشی که در اوایل سال مبنی بر تولید پنل های 6.5 اینچی آیفون توسط ال جی منتشر شده بود، مطابقت دارد. یعنی ال جی سرانجام به یکی از تأمین کنندگان آیفون های اپل تبدیل خواهد شد. با وجود این که سفارش اولیه اپل کوچک است اما در آینده مطمئناً جایگاه ارزشمندتری برای ال جی ایجاد خواهد کرد و بدین ترتیب اپل به هدف نهایی خود که وابستگی کمتر به تولیدات سامسونگ است، دست خواهد یافت. البته لازم به ذکر است که رقابت در زمینه تولید OLED در بازار نیست داغ تر می شود. همین رقابت باعث خواهد شد تا روند استفاده از پنل های OLED در بازار بیشتر شده و در نتیجه آن قیمت این محصول کاهش یابد.

ال جی با افزایش سطح تولید خود، می تواند قسمت بزرگتری از تولیدات اپل را در اختیار بگیرد. غول کره ای میزان 2.7 میلیارد دلار در زمینه تولید پنل های OLED سرمایه گذاری کرده است، در صورت انجام معامله بین این کمپانی و کوپرتینویی ها، ال جی موفق خواهد شد ثبت سفارش و تولید نمایشگر برای کمپانی های دیگر را نیز آغاز کند.

   #ال جی #اپل #آیفون #سامسونگ #آیفون X

محتوای خبر «اپل به ال جی سفارش ساخت 4 میلیون پنل OLED داده است» را در سایت «سخت افزار» ببینید