تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
برگزاری آزمون کتبی جشنواره قرآنیدردانشگاه علوم پزشکی سبزوار

آخرین آمار ثبت نام کنندگان بخش معارف قرآنی و سیره معصومین(ع) بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه های علوم پزشکی کشور اعلام شد که بر اساس آمارهای موجود از سوی دبیرخانه جشنواره، ۵۰ هزار و ۴۰۸ نفر از دانشگاهیان تاکنون در این بخش ثبت نام خود را قطعی کرده اند.

به گزارش مفدا، بر اساس آمار دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، تاکنون ۵۰ هزار و ۴۰۸ نفر از دانشگاهیان وزارت خانه اعم از دانشجویان، اساتید، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در بخش معارف قرآنی و سیره معصومین(ع) ثبت نام کرده اند که بیشترین آمار ثبت نام کنندگان در جشنواره مربوط به این بخش است.

بنا بر این گزارش، رشته های احادیث، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن کریم، سیره معصومین، احکام، پرسمان، سبک زندگی، ترجمه و تفسیر قرآن از جمله رشته های مربوط به بخش معارف قرآنی و سیره معصومین(ع) است که امسال بیشترین آمار ثبت نام کنندگان در این بخش مربوط به رشته احکام با ۲۱ هزار و ۴۸۰ نفر شرکت کننده است.

بعد از رشته احکام که بیشترین سهم را به لحاظ ثبت نام کننده در بخش معارف قرآنی و سیره معصومین از آن خود کرد، رشته نهج البلاغ و همچنین سبک زندگی به ترتیب با ۶ هزار و ۴۷۹ و ۵ هزار و ۷۴۶ شرکت کننده در رده های دوم و سوم قرار دارند.

آمار تفکیکی شرکت کنندگان بخش معارف قرآنی و سیره معصومین(ع) به تفکیک رشته های مختلف به شرح زیر است:

رشته احادیث: یک هزار و ۹۱۰ نفر ثبت نام کننده

رشته نهج البلاغه: ۶ هزار و ۴۷۹ نفر ثبت نام کننده

رشته صحیفه سجادیه: ۲ هزار و ۳۳۶ نفر ثبت نام کننده

رشته سیره معصومین: ۴ هزار و ۵۴۳ نفر ثبت نام کننده

رشته احکام: ۲۱ هزار و ۴۸۰ نفر ثبت نام کننده

پرسمان: یک هزار و ۴۲۷ نفر ثبت نام کننده

سبک زندگی:۵ هزار و ۷۴۶ نفر ثبت نام کننده

ترجمه و تفسیر قرآن کریم: ۴ هزار و۵۶۷ ثبت نام کننده

مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت تابستان سال آینده در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد. این جشنواره با حضور دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه ها برگزار می شود.

مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت در سال ۹۷ با موضوعات (قرائت تحقیق، ترتیل و حفظ قرآن کریم،اذان و تواشیخ مناجات خوانی،ترجمه خوانی،دعا- ابتهال، نرم افزار و اپلیکیشین،شبکه های مجازی، خوشنویسی، فیلم کوتاه، معرق و منبت کاری-شعر ، فیلم نامه نویسی ونمایشنامه نویسی، داستان نویسی، نقاشی و طراحی، عکاسی-تذهیب کاری، طراحی پوستر، دکلمه خوانی، کتابخوانی، مقاله ، پژوهش، نقد و تلخیص کتاب به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار خواهد شد.

   #قرآن #گیلان #نقاشی #نرم افزار #مقاله

محتوای خبر «بیش از ۵۰ هزار نفر در بخش معارف جشنواره قران و عترت رقابت خواهند کرد» را در سایت «مفدا» ببینید