تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
486165_204.jpg وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت آمریکا تلاش دارد شرایط اقتصادی ایران را به هم بزند و فکر می کند از این نمد برای او کلاهی درست می شود.
صراط:

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست غیر علنی امروز یکشنبه (۳ تیرماه ۹۷) پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ما در شرایطی هستیم که دولت در حال عبور از گذرگاه است؛ و ی افزود: به هر حال ما با دولتی مواجهیم که متعهد به تعهدات بین المللی نیست، عهدشکن است و پای سند رسمی که کشور خودش با ایران امضا کرده نمی ماند و خیلی مستقیم به همه شرکت هایی که با ایران کار می کند فشار می آورد.

به گزارش فارس وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: دولت آمریکا تلاش دارد شرایط اقتصادی ایران را به هم بزند و فکر می کند از این نمد برای او کلاهی درست می شود.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در شرایط کنونی پیش از اینکه آمریکایی ها بخواهند اقدامی انجام دهند، به سمت خروج از برجام رفته و فکر کنند اگر این کار را انجام دهند همه مردم ایران رو به قبله خواهند شد، دولت ما تصمیم گرفت تغییری در نظام ارزی به وجود بیاورد و نرخ تثبیت شده ارز را با محاسبه روش های علمی ارائه کرد و رئیس جمهور کشور اعلام کرد که همه کالا های مورد نیاز را با این نرخ تامین می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به اظهارات معاون خود مبنی بر اینکه رسانه ها درباره مسائل اقتصادی چرت و پرت می گویند، گفت: حتما آقای سینکی خسته بوده و خطاب اظهاراتش نسبت به اصحاب رسانه و جراید نبوده است.

وی افزود: بدون تردید این شخص رسانه ای بوده و این صبر لسان و اشتباه بیان از آن قسمت هایی است که نیاز به گذشت رسانه ها دارد.

وزیر صنعت همچنین عنوان کرد: بنده به نمایندگی از دیگرانی که قدر رسانه ها و مطبوعات را نمی دانند عذرخواهی می کنم، یکی از مهمترین ارکان دموکراسی در کشورمان وجود رسانه های آزاد است که ایجاد شفافیت را به وجود می آورد و ما به آن ها افتخار می کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: حتما تعامل میان دستگاه های اجرایی و رسانه ها و انتقال صحیح اطلاعات وجود دارد و هر روز بهتر خواهد شد.

گفتنی است، حسن یونس سینکی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت در واکنش به سوال خبرنگاری در خصوص اقدامات انجام شده برای تنظیم بازار گفت: «رسانه ها چرت و پرت به مردم نگویند تا ما حرفمان را بزنیم»

   #رئیس جمهور #وزارت صنعت #وزیر صنعت #مطبوعات #شریعتمداری #دموکراسی #برجام #خروج از برجام

محتوای خبر «وزیر صنعت: رئیس جمهور در نظام ارزی تغییر به وجود آورد» را در سایت «صراط» ببینید