تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
کانون خبرنگاران نبأ ــ حجت الاسلام والمسلمین علی تقوی با اشاره به اهمیت وجود نظام فکری در انسان، گفت: وجود نظام فکری از نظر دینی و عقیدتی برای انسان ها لازم است و این نظام توحیدی زمانی مؤثر واقع خواهد شد که بر اساس توحید باشد.

به گزارش کانون خبرنگاران نبأ، حجت الاسلام والمسلمین علی تقوی، معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور در مراسم افتتاحیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه، به تشریح اهمیت وجود نظام فکری در انسان پرداخت و گفت: وجود نظام فکری از نظر دینی و عقیدتی برای انسان ها لازم است و این نظام توحیدی زمانی مؤثر واقع خواهد شد که بر اساس توحید باشد.
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در بخش دیگری از سخنان خود به شرح و بسط علم نافع و خوب پرداخت و اظهار کرد: تواضع داشتن در علم نشانه علما و دانشمندان است.
حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل نیز در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم گویی به اساتید حاضر در جلسه، گزارشی از دوره ضیافت اندیشه اساتید و اهمیت آن و نحوه انتخاب اساتید برای حضور در این دوره ارائه داد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان حدیثی از امام رضا(ع)، عنوان کرد: هر کسی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را زیارت کند، حضرت در هنگام دادن نامه اعمال، هنگام عبور از پل صراط و هنگام سنجش اعمال بندگان خداوند متعال را زیارت می کند.
عبدالرسول مشکات، مدرس دوره و استاد دانشگاه با ذکر سرفصل هایی به بیان لزوم شناخت و یادگیری معرفت و حکمت پرداخت و ضرورت ارائه مباحث با موضوع معرفت شناسی اسلامی در این دوره ضیافت اندیشه را برای استادان تشریح کرد.
طرح ضیافت اندیشه اساتید به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور 20 نفر از اعضای هیئت علمی این دانشگاه با محوریت معرفت شناسی سطح 3 از 30 خرداد تا اول تیرماه به مدت 14 ساعت در سالن کنفرانس هتل فردوسی مشهد مقدس برگزار شد.

طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه محقق اردبیلی در مشهد برگزار شد

طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه محقق اردبیلی در مشهد برگزار شد

طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه محقق اردبیلی در مشهد برگزار شد

بهزاد زارع
انتهای پیام

   #مقام معظم رهبری #زیارت #حضرت علی #مشهد #فردوسی #اردبیل

محتوای خبر «اهمیت وجود نظام فکری در انسان» را در سایت «ایکنا» ببینید