تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بی اعتمادی شهروندان آلمانی به سیاست های مرکل در قبال پناهندگان نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی به توانایی مرکل در دستیابی به راه حلی اروپایی برای حل مسئله پناهندگان بدبین هستند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "دی ولت" آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان بعد از مناقشات در دولت ائتلافی، مدت دو هفته زمان دارد تا یک راه حل اروپایی را در مسئله پناهندگان پیدا کند. به این ترتیب مناقشات درباره مسئله پناهندگان که مدتی است بین احزاب دولت ائتلافی آلمان بالا گرفته است رفع می شود. البته نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی به موفقیت مرکل در این راستا اعتقاد ندارند.

فشارها روی صدر اعظم آلمان بسیار بالا است. وی تنها 2 هفته زمان دارد تا یک راه حل اروپایی برای مناقشات پناهندگی بیابد. در غیر این صورت "هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان تهدید کرده است که در موارد خاص به طور مستقل اخراج پناهندگان در مرزهای آلمان را آغاز می کند. واضح است که اگر مرکل موفق نشود هیچ توافقی با کشورهای اروپایی در این راستا به دست آورد که حزب سوسیال مسیحی هم از آن راضی باشد در این صورت اتحادیه احزاب متحد مسیحی در معرض فروپاشی قرار می گیرد.

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که آلمانی ها به این مسئله بدبین هستند که مرکل بتواند یک راه حل اروپایی را برای این منظور به ارمغان بیاورد. تقریبا حدود سه چهارم آلمانی ها ( 74.7 درصد) بر این باور نیستند که مرکل راه حل رضایت بخشی را در این باره پیدا می کند. تنها 18.1 درصد شهروندان آلمانی به مذاکرت موفق مرکل با شرکای اروپایی خود در این راستا اعتقاد دارند.

این نظرسنجی به سفارش روزنامه آلمانی "دی ولت" و از طرف موسسه سیوی انجام گرفته است.

در این نظرسنجی این پرسش مطرح شده است که آیا صدر اعظم آلمان موفق می شود یک راه حل اروپایی قابل قبول برای مناقشات پناهندگان بیابد؟ 35.1 درصد شهروندان با نه به هیچ عنوان و 39.6 درصد هم با بیشتر نه پاسخ داده اند و تنها 5.2 درصد شهروندان با بله در هر صورت می تواند پاسخ داده اند.

موضع بدبینانه به سیاست های مرکل در این راستا در بین طرفداران همه احزاب آلمانی دیده می شود.

انتهای پیام/

   #آلمان #وزیر کشور

محتوای خبر «بی اعتمادی شهروندان آلمانی به سیاست های مرکل در قبال پناهندگان» را در سایت «تسنیم» ببینید