تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دکتر علی اکبر ولایتی
مشاور بین الملل رهبر انقلاب گفت: امضا کنندگان این نامه حاضرند به خاطر بورسیه ای که برای خودشان و فرزندشان می گیرند کشور و وطنشان را به راحتی بفروشند .

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسکانیوز، دکتر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری بین الملل در همایش بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: بسیج یک عنوان است و برای تمام مشاغل و همه صنوف و در سنین مختلف از دانشجو تا استاد کاربرد دارد.

وی افزود: بسیج انسجام ملی و نعمت خدادادی است که تحت این نام مبارک شکل گرفته است؛ پیروزی هایی که در میدان نبرد و صحنه های علمی به دست آمده در سایه همین تشکیلاتی است که زیر این پرچم مقدس شکل گرفته است.

ولایتی ادامه داد: ما در بسیج یک وظیفه عام و یک وظیفه خاص داریم وظیفه عمومی حضور در همین همایش ها و تشکیلات است اما وظیفه خاص مخصوص اساتید است و آن هم مشارکت در شکل گیری تمدن تمدن نوین اسلامی است؛ زیرا تمدن نوین اسلامی مجموعه دستاوردهای علمی و فرهنگی یک جامعه اسلامی است.

وی تاکید کرد: هر گاه که مسلمانان قدرت داشتند تمدن اسلامی نیز دارای بالندگی و قدرت بوده است و امروز بیداری اسلامی در سایه انقلاب اسلامی و استقلال شکل گرفته است؛ برخی می گویند زمان فعلی عصر همکاری های بین المللی است و استقلال معنا ندارد که این کاملا غلط است .

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: اگر به ما اینطور القا کنند که برخی کشورها از کشورهای دیگر برترند تصوری کاملا اشتباه است. آمریکا خود را از سایر کشورها بر تر می بیند و به دیگر کشورها به عنوان یک گاو شیرده نگاه می کند این موضوع در اظهارات رئیس جمهور آمریکا کاملاً نمایان است ؛معنی استقلال این نیست یک عده استعمارگر و ظالم باشند و عده ای مظلوم.

ولایتی با بیان این که شکل دهی تمدن نوین اسلامی منوط به شکل دهی اجزای آن است تصریح کرد: اساتید دانشگاهی پرچمدار شکل دهی این تمدن هستند و در شکل گیری علم و فناوری و جهت دهی به کسانی که در حال تحصیل هستند موثر اند البته علم باید علمی باشد که موجب سعادت و خوشبختی انسان شود اگر غیر از این باشد خروجی آن شخصی مانند ترامپ خواهد بود.

ریاست هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: جهت دهی به فرهنگ و تمدن اسلامی به طوری که موجب سعادت و خوشبختی انسان شود همان تمدن نوین اسلامی است.

وی با تاکید بر این که سازمان بسیج اساتید در حوزه علم و حکمت وظایف مهمی دارند اذعان داشت: وظیفه سوم این سازمان این است که اندازه وسع خود در مسائل سیاسی کشور دخالت و در جهت دهی درست سیاست کمک کند؛ در واقع باید در مقابل انحرافات بایستند و راه درست را تبلیغ کند.

ولایتی با اشاره به نامه اخیر برخی اصلاح طلبان برای مذاکره مستقیم با دولت آمریکا گفت: برخی از افرادی که این نامه را امضا کرده اند یا تاجر اند یا تابعیت دوگانه دارند خلاصه این نامه تسلیم نامه ملت ایران در برابر آمریکاست؛ مهمترین افتخار ملت ایران این است که در برابر آمریکا عزت به دست آورده است و آمریکا در برابر این ملت ذلیل است؛ آمریکا دیر یا زود با ذلت از منطقه خاورمیانه خارج خواهد شد .

ولایتی ضمن اشاره به انتخابات اخیر عراق اظهار داشت:
این انتخابات موجب افتخار جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست و همسایه و موجب عصبانیت آمریکا شده است.

وی درباره اتفاقات اخیر یمن بیان کرد: عربستان سعودی بیش از سه سال است که یمن را بمباران می کند اما موفقیتی به دست نیاورده به همین علت آمریکایی ها و دیگر کشورها به کمک آنها آمدند تا بتوانند بندر الحدیده را از چنگ نیروهای حوثی خارج کنند.

مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل با بیان این که کسانی نامه تسلیم در برابر آمریکا امضا کرده اند در کشور کاره ای نیستند اضافه کرد: این افراد یا در کشور کاری نیستند و یا اگر هم در گذشته کاره ابی بودند اقدامات غلط بسیاری داشتند .


ولایتی با بیان این که پوزه ترامپ در خاورمیانه به خاک مالیده خواهد شد خاطر نشان کرد: مذاکرات آمریکا با کره شمالی عقب نشینی مفتضحانه آمریکایی ها بود و یقینا کره شمالی از مواضع خود کوتاه نخواهد آمد.

وی گفت: ترامپ ادعا کرده است که به زودی آثار رجز خوانی هایش در ایران نمایان خواهد شد متاسفانه در مقابل یک سری خارج نشین که فرزندانشان بورسیه آمریکا هستند نامه تحقیر آمیزی را در پاسخ به آمریکا می نویسند که البته ملت ایران تو دهنی محکمی به آنها خواهند زد.

مشاور بین الملل رهبر انقلاب تاکید کرد: کسانی که این نامه تحقیرآمیز را امضا کرده اند گرین کارت های آنها در آینده لغو خواهد شد؛ افرادی که ادعا میکنند با آمریکا مذاکره کنیم یا نمیفهمن مذاکره یعنی چه یا به دنبال فریب مردم هستند جمهوری اسلامی ایران ۵ سال مذاکره کرد اما در نهایت آمریکایی ها بر زیر عهد های خود زدند.

ولایتی با بیان این که نویسندگان این نامه ذلت بار به دنبال جمع آوری آبروی ریخته شده آمریکا هستند اظهار داشت: این افراد باید بدانند تا زمانی که شیر داشته باشند آمریکا آنها را می دوشد و در آخر هیچ چیز نصیبشان نخواهند شد؛ مذاکره بعدی با آمریکا به معنی این است دست هایمان را به عنوان تسلیم در برابر آن ها بالا بگیریم.

وی اظهار داشت: آمریکا در یمن قطعا شکست خواهد خورد و در عراق نیز با روی کار آمدن دولت جدید قطعا هیچ جایی نخواهد داشت؛ کشوری مانند آمریکا که قرار دادهای بین المللی را به راحتی نقض می کند مذاکره با آن هیچ چیزی به غیر از تسلیم شدن نخواهد داشت.

رییس هیات امنا دانشگاه آزاد بیان کرد: برخی از امضا کنندگان این نامه حاضرند به خاطر بورسیه ای که برای خودشان و فرزندشان می گیرند کشور و وطنشان را به راحتی بفروشند ؛ در واقع این اقدام اخیر آن ها ضربه ای به حیات سیاسی خودشان است.

302

   #دانشگاه آزاد #استقلال #رهبر انقلاب #عراق #خاورمیانه #کره شمالی #انتخابات #مقام معظم رهبری #عربستان سعودی #رئیس جمهور

محتوای خبر «نویسندگان نامه مذاکره با آمریکا نگران بورسیه فرزندانشان هستند» را در سایت «ایسکا نیوز» ببینید