تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با وزیر اقتصاد و تجارت سوریه بر توسعه و گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو کشور بویژه در حوزه بانکی و گمرکی تاکید شد. اقتصادگردان- مسعود کرباسیان در این دیدار آمادگی این وزارتخانه را برای همکاریهای دوجانبه با سوریه را اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت همکاری های گمرگی دو کشور، اظهار داشت: باید مشخص شود کالاهایی که میان دو کشور مبادله می شود منحصرا تولید ایران و سوریه باشد تا کالای سایر کشورها به عنوان کالای ایرانی از مزایای تعرفه ترجیحی برخوردار نشود و این امر تنها از طریق همکاری های گمرکی امکانپذیر خواعد بود.

کرباسیان با اشاره به اینکه کمیسیون مشترک دو کشور از سوی ایران بر عهده وزارت راه و شهرسازی است گفت: در زمینه بازسازی و توسعه راهها، وزارت اقتصاد می تواند نقش موثری داشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: شرکت های مهندسی و پیمانکاری ایرانی از توانمندی خوبی برخوردار هستند که از آمریکای لاتین تا آفریقا، آسیا و قفقاز حضور دارند و آماده همکاری در زمینه های فنی و مهندسی با سوریه هستند.

در ادامه این دیدار، "محمد سامر الخلیل"، وزیر اقتصاد و تجارت سوریه نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار، از حمایت های دولت و ملت ایران نسبت به کشورش قدردانی کرد.

وی با اشاره به تخریب بخش زیادی از سوریه در جنگهای اخیر و لزوم بازسازی آن گفت: روند بازسازی با همکاری و حضور ایران در سوریه در اولویت قرار دارد.

وزیر اقتصاد و تجارت سوریه همچنین با اشاره به وجود زمینه های زیاد همکاری میان دو کشور بویژه در حوزه گمرک، خواستار حضور ایران در منطقه آزاد سوریه شد.

   #سوریه #وزیر اقتصاد #منطقه آزاد

محتوای خبر «اراده جدی ایران و سوریه برای توسعه روابط بانکی و گمرکی» را در سایت «اقتصاد گردان» ببینید