تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ایتنا - مدیرعامل فیسبوک به منظور پیشبرد طرح خود از سیستم سخت افزاری و نرم افزاری تلسکوپ فضایی «پارک رادیو» در کشور استرالیا کمک می گیرد.
ایتنا از شماران سیستم به نقل از سایت سی نت، این پروژه که طرح اولیه آن از سوی «استیون هاوکینگ» فیزیکدان مشهور قرن مطرح شده بود، تلاش های جدیدی را در راستای بررسی میلیون ها ستاره راه شیری با احتمال حضور موجودات ناشناخته آغاز می کند.
بر اساس این طرح، سیگنال های دریافت شده به کمک فناوری هایی فرازمینی مورد تحلیل قرار می گیرند.

مطابق این طرح، مدیرعامل فیس بوک به منظور پیشبرد طرح خود از سیستم سخت افزاری و نرم افزاری تلسکوپ فضایی «پارک رادیو» در کشور استرالیا کمک می گیرد.
گفتنی است این تلسکوپ به ستاره شناسان امکان می دهد فضاهای وسیع تر آسمان را با سرعت بالاتر و جزئیات بیشتر مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.

پروژه شنیدن صداهای آسمانی به کمک «تلسکوپ پارک» طی یک سال و نیم گذشته به نوعی دنبال شده بود. ولی به دلیل بروز برخی محدودیت ها تنها یک نمونه کوچک از ستاره ها در فاصله نسبتا کم از کره زمین مورد تحلیل قرار گرفت.

سیستم سخت افزاری جدید این فرصت را برای «مارک زاکربرگ» فراهم می کند تا هر ثانیه بیش از 130 گیگابایت اطلاعات و داده های به دست آمده از عمق فضا را مورد تحلیل قرار دهد.
این پروژه اطلاعات حاصل از 1500 ساعت تحلیل دقیق «تلسکوپ پارک» در سال 2018 را در اختیار می گیرد که بر اساس آن در مجموع 100 پتابایت داده جمع آوری می شود که این حجم معادل 5 میلیون فیلم سینمایی با کیفیت اچ دی است.

   #استرالیا #فیلم سینمایی #فیس بوک #فیسبوک

محتوای خبر «طرح جدید زاکربرگ برای پیدا کردن موجودات ناشناخته آسمانی» را در سایت «ایتنا» ببینید