تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات آسیب های روانی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از تصویب نهایی ۱۷۱ پروژه و چاپ ۳۰۰ مقاله بین المللی و ملی خبر داد.

شاخص فلاکت قدرت خرید فقر بیکاری تورم Misery Index
سرویس جامعه -

دکتر «فتح الله محمدیان» اظهار کرد: مرکز تحقیقات آسیب های روانی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام اولین و تخصصی ترین مرکز در سطح ملی در زمینه آسیب های روانی و اجتماعی است که آغاز فعالیت آن به اواخر دهه ۸۰ یعنی در سال ۱۳۸۹ برمی گردد و در سال ۱۳۹۳ با موافقت قطعی وزیر بهداشت کار خود را آغاز کرد.

به گزارش تجارت نیوز،محمدیان تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری های مجدانه مسئولان دانشگاه ساختمانی متشکل از سه طبقه با فضای کافی و استاندارد برای این مرکز ساخته شد و هم اکنون در سطح استان در زمینه آسیب های روانی اجتماعی با اولویت خودکشی ، طلاق، خشونت، قتل، فضای مجازی و سایر موضوعات مرتبط مشغول فعالیت است.

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات آسیب های روانی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه این مرکز با شورای پژوهشی علمی و مالی زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه مشغول انجام خدمت است، تصریح کرد: تاکنون ۱۷۱ پروژه تحقیقاتی در این مرکز مورد تصویب نهایی قرار گرفته و بیش از ۳۰۰ مقاله بین المللی و ملی را به چاپ رسانده است.

محمدیان از چاپ ۲ عنوان کتاب با موضوعات «سیگار» و «پیشگیری از خودکشی» توسط اعضای هیئت علمی این مرکز خبر داد و تصریح کرد: مرکز تحقیقات آسیب های روانی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی با سایر سازمان ها وادارات در ارتباط است از جمله اینکه عضو اصلی ستاد کنترل و کاهش خودکشی در استانداری است و به عنوان رئیس کمیته پژوهش و مطالعه راهبردی این ستاد تعیین شده و فعالیت دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: این مرکز از پژوهشگران حوزه علوم رفتاری، جامعه شناسی، روان شناسی و سایر حوزه های مرتبط با آسیب های روانی اجتماعی دعوت به همکاری پژوهشی می کند.

محمدیان تصریح کرد: این عزیزان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه علوم پزشکی استان، معاونت تحقیقات و فناوری مراجعه و در بخش مراکز تحقیقاتی اطلاعات لازم و فرم های خام، دستوارالعمل و فلوچارت مرکز تحقیقات آسیب های روانی اجتماعی را دریافت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد این مرکز با تلاش همه ی نخبگان بتواند به کاهش مشکلات روانی اجتماعی استان کمک کند.

منبع:ایسنا

   #مقاله #خودکشی #وزیر بهداشت #پژوهش #فضای مجازی #استاندارد