تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بازتاب-پخش-دیدار-تیم-ملی-ایران-در-مناطق-زلزله-زده

وبسایت رسمی برنامه نود - روزنامه اسپانیایی در آستانه دیدار تیم ملی فوتبال ایران و اسپانیا پخش دیدار تیم ملی فوتبال ایران و مراکش در مناطق زلزله زده را منعکس کرده است.

به گزارش وب سایت نود، تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی روسیه موفق شد با یک گل مراکش را شکست بدهد.

در مناطق زلزله زده و برای کودکان شهرهای استان کرمانشاه هم شرایطی فراهم شد تا بتوانند این بازی را به صورت زنده از تلویزیون تماشا کنند.

روزنامه آس اسپانیا در این ارتباط نوشت: «فوتبال حتی در دورترین نقاط ایران باعث لبخند و شادی مردم شد. یکی از این نقاط، استان کرمانشاه در غرب ایران است که ۵۲۵ کیلومتر از تهران فاصله دارد. در روز ۱۲ نوامبر زلزله ای در این شهر رخ داد که بیش از ۶ هزار نفر درگذشتند و ۹ هزار نفر مصدوم شدند. وضعیت این منطقه بعد از زلزله هنوز مبهم است. بازسازی منازل ویران شده به آهستگی پیش می رود و ارتباطات دشوار است. بخشی بزرگی از جمعیت این شهر در چادر زندگی می کنند و برای تامین آب آشامیدنی هم چالش دارند. با این حال ۱۵ ژوئن شادترین روز کرمانشاه در هفت ماه گذشته بود چرا که ایران موفق شد مراکش را شکست بدهد.»

در این گزارش همچنین تصویر کودکانی که پای تلویزیون بازی را تماشا می کنند منتشر شده است. روزنامه آس ادامه داده است: «این تلویزیون ها به باطری اتومبیل ها متصل شد تا خانواده ها بتوانند مسابقه را تماشا کنند.»

2051

   #زلزله #مناطق زلزله #فوتبال ایران #تیم ملی فوتبال #تلویزیون #کرمانشاه #استان کرمانشاه #روسیه #جام جهانی روسیه #برنامه نود