تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
819652_617.jpg

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که اتحادیه اروپا معتقد است که همه اعضای ناتو در همکاری های مشترک با اتحادیه برای افزایش سطح تعامل در حوزه امنیت، باید مشارکت داشته باشند.

خبرگزاری مهر: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که همه کشور های عضو ناتو باید در اقداماتی که برای افزایش سطح امنیت انجام می شود، مشارکت داشته باشند.

به گزارش ریانووستی، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که اتحادیه اروپا معتقد است که همه اعضای ناتو در همکاری های مشترک با اتحادیه برای افزایش سطح تعامل در حوزه امنیت، باید مشارکت داشته باشند.

موگرینی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به خروج ترامپ از توافق نامه های مختلف همچون توافق هسته ای با ایران و توافق آب و هوایی درخصوص خروج آمریکا از ناتو نگرانی وجود دارد؟ گفت: من نه می توانم از طرف دولت آمریکا و نه از طرف ناتو صحبت کنم.

وی افزود: من می بینم که کشور های عضو اتحادیه اروپا که عضو ناتو نیز هستند توجه زیادی به این پیمان دارند. سطوح عالی سرمایه گذاری اروپایی ها در این پیمان وجود دارد و کار هایی که ما در سطح اتحادیه اروپا برای تقویت دفاع انجام می دهیم، یک مشارکت عملی است که ناتو ارزش آن را می داند.

   #ناتو #اتحادیه اروپا #سیاست خارجی #توافق هسته ای

محتوای خبر «موگرینی: ناتو باید در تعاملات مشترک حضور داشته باشند» را در سایت «فردا نیوز» ببینید