تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
هشتمین دور گفت وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سیلیسی، ۶ تا ۸ تیرماه سال جاری در لبنان برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا هشتمین دور گفت وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سیلیسی، ۶ تا ۸ تیرماه سال جاری با موضوع «ادیان و محیط زیست» به همت مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کلیسای ارمنی حوزه سیلیسی در آنطلیاس لبنان برگزار می شود.

این دور از گفت وگوی دینی بعد از ظهر روز چهارشنبه (۶ تیرماه) با حضور و سخنرانی ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مقام عالی جاثلیق آرام اول، رهبر ارامنه حوزه سیلیسی، رسماً افتتاح می شود.

اولین جلسه علمی این دور از گفت وگوها با موضوع «محیط زیست و ارزش های مشترک اخلاقی در ادیان الهی» روز پنجشنبه (۷ تیرماه) با سخنرانی آرتیوت ضهرابیان، از تهران، خانم شهین اعوانی، استاد دانشگاه و معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی مؤسسه علمی حکمت و فلسفه ایران برگزار می شود.

«تعامل رهبران ادیان با محیط زیست» دو الگوی شاخص حضرت محمد (ص) و حضرت عیسی مسیح (ع) موضوع دومین جلسه علمی هشتمین دور گفت وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سیلیسی است. در این دور از گفت وگوی دینی حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی، عضو شورای خبرگان رهبری و اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران حضور و به ایراد سخنرانی می پردازند.

سومین جلسه علمی هشتمین دور گفت وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سیلیسی با موضوع «تأثیر محیط زیست سالم در زندگی فردی و اجتماعی از دیدگاه اسلام و مسیحیت» و با ارایه مقالات علمی توسط برج حاجیان، مدیرکل وزارت محیط زیست لبنان، حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد، مدیرکل سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، مرتضی صانعی، مدیرکل تحصیلات تکمیلی و عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

سلسله جلسات علمی این دور از گفت وگوی دینی با موضوع «انسان و طبیعت در آموزه های ادیان اسلام و مسیحیت» به پایان می رسد. در جلسه چهارم سید حسن اسلامی، استاد دانشگاه و عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب قم، کارن خانلری، نماینده ارامنه تهران و شمال ایران در مجلس شورای اسلامی و مقام روحانی هرانت طهانیان، مسئول اتحاد کلیسایی در مقر کاتولیکوسی سیلیسی مقالات خود را ارایه می دهند.

آیین اختتامیه روز جمعه (۸ تیرماه) با حضور ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی تسخیری، رییس مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های این سازمان و جاثلیق آرام کشیشیان، رهبر ارامنه حوزه سیلیسی همراه با جلسه گفت وگوی اسلام و مسیحیت برگزار می شود.

مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکنون اقدام به برگزاری هفت نشست دینی با کلیسای حواریون ارمنی حوزه سیلیسی کرده که هفتمین دور این گفت وگوها طی روزهای ۲۳ و ۲۴ آذر با عنوان «نقش عقلانیت و اخلاق دینی در جلوگیری از خشونت و افراط گرایی» در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

   #لبنان #روحانی #خبرگان رهبری

محتوای خبر «گفت وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سیلیسی برگزار می شود» را در سایت «دانا» ببینید