تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
"یازده ستاره" حداقل چهار سال همه جا پخش می شود / آثار دوستان دیگر کاور موسیقی عربی است / گفت وگو با بابک زرین سازنده سرود تیم ملی فوتبال بابک زرین می گوید مطمئن است مردم یک صدا سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی روسیه را در ورزشگاه می خوانند.

سرویس موسیقی هنرآنلاین: سرود رسمی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی 2018 روسیه با صدای سالار عقیلی "یازده ستاره" نام دارد و آهنگ و تنظیم آن توسط بابک زرین انجام شده است. این قطعه یکشنبه پیش در مراسم بدرقه تیم ملی در تالار وحدت، با اجرای ترکیبی از ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران با رهبری شهرداد روحانی رونمایی شد.

زرین که در کارنامه خود قطعات موفق زیادی دارد، درباره سرود تیم ملی به هنرآنلاین، گفت: در وهله اول برای من افتخار بزرگی است که این کار توسط شهرداد روحانی رهبری شد و در درجه دوم بسیار خرسندم که مورد توجه قرار گرفته است. در این مدت کوتاه از طرف مردم بازخوردهای خوبی دریافت کردم.

زرین درباره نحوه شروع پروژه گفت: درباره قطعه "یازده ستاره" صحبت های زیادی مطرح شد که تمام آنان محترم است ولی هنرمند نمی تواند خیلی تحت تاثیر صحبت های دیگران قرار بگیرد. ما دنبال اجرای این اثر نبودیم بلکه آن را به ما پیشنهاد دادند. در حقیقت با سفارش رسمی ترین ارگان فوتبال کشور این پروژه را آغاز کردیم.

او تاکید کرد: صداهایی نظیر سالار عقیلی، همایون شجریان و علیرضا قربانی نمایندگان خوبی برای موسیقی ما هستند. دلیلش هم واضح است، چون می خواهیم با موسیقی ملی درباره تیم ملی صحبت کنیم. هر خواننده ای یک کاراکتر دارد و باید در جای مناسبی از آن استفاده کرد. اگر بدانیم چه کسی و در کجا باید چه کاری کند بسیاری از قضایا حل می شود.

این هنرمند ادامه داد: این روزها دوستان دیگری نیز برای تیم ملی کار خوانده اند ولی آثارشان کاور موسیقی عربی یا کشورهای دیگر است. اگر قرار به استفاده موسیقی عربی باشد که مثلاً تیم ملی امارات این کار را انجام می دهد و نیازی به ما نیست.

زرین همچنین گفت: من سعی کردم با توجه به فرم موسیقی خودمان، هیجان را در کار داشته باشیم. در عین حال خود فوتبال هم به اندازه کافی هیجان دارد، اما برای این موضوع سعی کردم کاراکتر خواننده و مضمونی که داریم مد نظر داشته باشم. اثری که ما برای جام جهانی تولید کردیم موسیقی ملی است ولی در عین ملودی که برای این کار ساختم، حرکتی است.

این موزیسین با بیان ماندنی شدن سرود تیم ملی، گفت: سال های سال کارهای مختلفی برای جام جهانی تولید شد ولی دیدیم که صرفا برای همان یکی دو ماه بود. ما نوعی موسیقی کار کردیم که حداقل تا چهار سال بعد همه جا پخش شود. دلیل ماندگار نشدن کارهای گذشته برای جام جهانی، شعر بود. زمان همه چیز را ثابت می کند. مطمئن هستم "یازده ستاره" را مردم یک صدا در ورزشگاه می خوانند.

   #جام جهانی #روسیه #فوتبال ایران #تیم ملی فوتبال #روحانی #علیرضا قربانی #ارکستر سمفونیک تهران #ملودی #همایون شجریان #شعر

محتوای خبر « یازده ستاره حداقل چهار سال همه جا پخش می شود / آثار دوستان دیگر کاور موسیقی عربی است / گفت وگو با بابک زرین سازنده سرود تیم ملی فوتبال» را در سایت «هنرآنلاین» ببینید

منبع خبر (هنرآنلاین) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر « یازده ستاره حداقل چهار سال همه جا پخش می شود / آثار دوستان دیگر کاور موسیقی عربی است / گفت وگو با بابک زرین سازنده سرود تیم ملی فوتبال» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.