تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجی بار دیگر با اتخاذ مواضع ضد ایرانی و اعلام حمایت از اظهارات تازه وزیر خارجه آمریکا علیه ایران اعلام کرد که منطقه نیاز به صلح و امنیت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات با اعلام حمایت از اظهارات امروز مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا علیه ایران اعلام کرد که «استراتژی محکم پمپئو نتیجه رفتارهای ایران در منطقه است.»

قرقاش افزود: پس از توافق هسته ای شاهد دخالت های بی سابقه ایران بودیم و زمان آن فرا رسید، تهران دریابد که رفتارهای آن قابل قبول نیست.

سه شنبه ۱۸ اردیبهشت رئیس جمهور آمریکا رسما خروج این کشور از توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ را اعلام کرده بود و حالا «مایک پامپئو» از استراتژی جدید این کشور در قبال ایران سخن گفت.

او مهلت چند هفته ای برای گرفتن تاییدیه از ایران به منظور بازرسی بازرسان از تاسیسات این کشور و بند غروب آفتاب، به عنوان «عیوب کشنده برجام» نام برد.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که برجام، سبب حصول ایران به بمب اتمی و به راه افتادن مسابقه در منطقه غرب آسیا برای دستیابی به سلاح اتمی می شود.

وی سپس به «شوی اخیر» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته ای ایران اشاره کرد و گفت که این اسناد ادعایی نشان داد که «ایران سال ها درباره این برنامه دروغ گفت».

به گفته او، «ایران با سوء نیت وارد برجام شد و حتی امروز هم رژیم به دروغ گفتن ادامه می دهد. همین ماه قبل ظریف وزیر خارجه ایران به یک برنامه تلویزیونی گفت که :ما هرگز نمی خواستیم که سلاح اتمی تولید کنیم. این ادعا، خنده دار است اگر نگوییم که پشت آن یک فریب و نیرنگ بوده باشد».

انتهای پیام/

   #توافق هسته ای #امارات #رئیس جمهور #برنامه تلویزیونی #برجام #برنامه هسته ای ایران

محتوای خبر «ادعاهای تکراری ضد ایرانی «انور قرقاش»» را در سایت «دانا» ببینید