تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

احتیاط کنید! فروش میتسوبیشی اکلیپس کراس آغاز نشده است

پس از حاشیه های انتقال غیر قانونی و کذب حواله های سیتروئن C3، شاهد هستیم که برخی افراد پس از رونمایی خصوصی ” آرین موتور ” برای ” میتسوبیشی اکلیپس کراس “، اقدام به پیش فروش و پیش ثبت نام این کراس اوور کرده اند و در فضای مجازی آگهی هایی را برای فروش آن منتشر نموده اند.

با پیگیری های گروه مستند ” اسب بخار “، مشخص شد که شرکت ” آرین موتور پویا ” به عنوان نماینده رسمی میتسوبیشی ژاپن در ایران، هیچ بخش نامه فروشی را به صورت خصوصی و یا عمومی منتشر نکرده و در این میان برخی شرکت های
عرضه کننده خودرو که سابقه چندان خوبی هم ندارند، اقدام به پیش فروش میتسوبیشی اکلیپس کراس کرده اند و می خواهند از طریق انتشار آگهی ها در فضای مجازی، مشتریان را به سوی خود بکشانند.
با این که شنیده ها خبر از عرضه سبد ۵۰ دستگاهی میتسوبیشی اکلیپس کراس به نمایندگی های آرین موتور پویا از سوی شرکت می دهند و گویا قرار است این بار، نمایندگی های این شرکت، طرف اصلی فروش این کراس اوور ژاپنی به مشتریان باشند، اما با پیگیری های انجام شده هنوز هیچ نمایندگی یا عاملیتی حق فروش یا دریافت وجه برای پیش ثبت نام این خودرو را ندارد و در صورت بروز این اتفاق، تخلف مشهود رخ داده است. حال بماند که برخی از شرکت های واسپاری خودرو می خواهند از این وضعیت سوء استفاده کنند و به اسم تحویل چند ماهه با شرایط نقد و اقساط، برنامه پیش فروش میتسوبیشی اکلیپس کراس را چیده اند.
شرکت آرین موتور پویا چندی پیش به صورت خصوصی در جزیره کیش برای نمایندگی ها و عاملیت های خود، میتسوبیشی اکلیپس کراس را رونمایی کرد و قرار است این کراس اوور ژاپنی در کامل ترین نسخه با قیمت ۲۶۲ میلیون تومان به بازار عرضه شود. با توجه به شنیده ها، احتمال دارد نمایندگی های این شرکت، قیمت اکلیپس کراس را در بازار برای چند هفته آینده مشخص کنند!
میتسوبیشی اکلیپس کراس به عنوان یک کراس اوور جمع و جور شناخته می شود و از نظر فاصله محوری به تمامی با ASX برابر است. این کراس اوور، طراحی فست بک را پیش گرفته و به مراتب از دیگر محصولات میتسوبیشی به روزتر است. همچنین خطوط طراحی جدید این کمپانی ژاپنی در آن دیده می شود و آشکارا مشخص است میتسوبیشی در راستای اتحاد رنو- نیسان-میتسوبیشی قصد در تصاحب هرچه بیش تر بازار محصولات خود دارد. در حال حاضر اکلیپس کراس فقط در ژاپن تولید
می شود و احتمال دارد در آینده نزدیک برای افزایش سهم بازار این خودرو، خطوط تولید این کراس اوور برای افزایش تیراژ، در نقاط دیگر دنیا آغاز به کار کنند. کمپانی میتسوبیشی هنگام رونمایی از این کراس اوور جدید پیشرانه های مختلفی از جمله پیشرانه هیبریدی را برای آن معرفی کرد. اما آغاز تولید این اکلیپس کراس با موتور ۱٫۵ لیتری توربو به صورت فراگیر رقم خورده و توان این پیشرانه توسط یک جعبه دنده CVT نسل جدید به چرخ های جلو منتقل می شود. موتور ۱٫۵ لیتری توربو اکلیپس کراس به فن آوری MIVEC مجهز است و پاشش سوخت مستقیم در آن دیده می شود. این موتور می تواند ۱۵۲ اسب بخار را با گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر تولید کند. همچنین در ساخت این موتور در بخش های اساسی از آلومینیوم بسیاری استفاده شده است. جعبه دنده این خودرو از نوع CVT با قابلیت تعویض دنده ۸ سرعته به صورت دستی و تنظیم حالت رانندگی است. همچنین می تواند با توجه به نوع سفارش، قدرت را تنها به چرخ های جلو یا این که به هر چهار چرخ با فن آوری S-AWC منتقل کند. میتسوبیشی اکلیپس کراس در نسخه فول آپشن به هدآپ، سیستم ترمز اضطراری، کروزکنترل هوشمند، رادار خطی، موس لمسی وسط، هفت کیسه هوا، سقف پانارومیک، تنظیم بازه نور اتوماتیک، سنسور نور و باران، فرمان کمکی برقی، گرم کن صندلی ها، در صندوق برقی، دوربین ۳۶۰ درجه، ترمز خودکار، دنده پشت فرمان، تنظیم سیستم صوتی از روی فرمان، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، گرم کن فرمان، تنظیم حالت رانندگی، نمایش گر ۷ اینچی لمسی، سیستم تهویه دوگانه خودکار، یخ زُدای شیشه جلو، ترمز پارک برقی، اتوهلد، استارت دکمه ای، تریم چرم داخل، استارت/ استاپ اتوماتیک، کامپیوتر سفر، سنسور پارک، نور بالای اتوماتیک، صندلی های عقب قابل تنظیم، رادار نقطه کور، روشن و خاموش کردن خودرو و تنظیم سیستم های خودرو از روی گوشی تلفن همراه و… مجهز است.

   #میتسوبیشی #کراس اوور #خودرو #پیش فروش #رونمایی #اسب بخار #ژاپن #هیبریدی #فضای مجازی #رانندگی

محتوای خبر «احتیاط کنید! فروش میتسوبیشی اکلیپس کراس آغاز نشده است» را در سایت «اسب بخار» ببینید