تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

ایران ورزشی آنلاین / رضا عباسپور - حضورتک ستاره های موفقی همچون سعید مولایی، جواد محجوب و یا برخی دیگراز چهرههای شاخص وافتخارآفرین این رشته ورزشی باعث شده است تا همچنان جودوی ایران جزو امیدهای مدال آوری کاروان ورزش کشورمان در بازی های 2018 اندونزی باشد؛ اگرچه این روزها نتایج چندان خوبی ثبت نمی کند. محمد منصوری سرمربی تیم ملی جودوهم دراین خصوص معتقد است:«باتوجه به شرایط مساعدی که برای تمرین و آماده سازی تیم فراهم شده است،تمام سعی کادرفنی ابتدا ایجاد فضایی آرام و بی دغدغه برای تمرین بچه های جودوی ایران است،سپس امیدواریم با آمادگی که ملی پوشان بدست می آورند بتوانیم درجاکارتا بهترین نتیجه را برای کاروان ورزش کشورکسب کنیم.» با این مقدمه بد نیست پای صحبتهای منصوری بنشینیم وشرایط جودوکاران را از زبان سرمربی تیم ملی جویا شویم.

***

فدراسیون جودو با دعوت از 2 مربی کره شمالی به ایران گویا قصد دارد با آنها برای هدایت فنی جودوکاران ملی پوش مذاکره کند. شما به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان از این ماجرا اطلاع دارید؟
اگر حقیقتش را بخواهید اطلاعات زیادی از جزییات دعوت این دو مربی کرهای به ایران و اینکه قرار است چه اتفاقی درپایان جلسه آنها با فدراسیون جودوی ایران رخ دهد، ندارم. فقط در این حد میدانم که گویا این دو مربی را فدراسیون برای هدایت رده های سنی پایه در نظر دارد و به همین دلیل با مطالعه رزومه و عملکرد آنها درسالهای گذشته ازاین دو مربی دعوت کرده تا به ایران بیایند. اطلاعاتم درمورد این دو مربی فقط درهمین حد است. فکر می کنم برای دانستن چند و چون موضوع باید یا با آقای درخشان رییس فدراسیون و یا با محمدرضا رودکی مدیر تیم های ملی تماس بگیرید و داستان را از زبان آنها بشنوید.


یعنی قرار نیست این دو مربی کرهای جایگزین مربیان ازبک شوند؟
خیر. اصلا اینطور نیست. چون مربیان ازبک بعد از اینکه با فدراسیون جودو قرارداد همکاری بستند، درتمرینات تیم ملی حضوردارند و هم اکنون هم طبق برنامه ریزی انجام شده کناربچه های ملی پوش وظایفشان را انجام می دهند. این دو مربی کره ای همانطوریکه عرض کردم برای هدایت فنی تیم های پایه درنظرگرفته شده اند و هیچ ارتباطی هم با مباحث فنی رده سنی بزرگسالان ندارند.


وضعیت تمرینی و آمادگی ملی پوشان بزرگسال چطور است؟ مشکلی از بابت امکانات و پشتیبانی درمسیر آماده سازی برای بازی های آسیایی ندارید؟
خدا را شکر همه چیز با حمایت و پشتیبانی خوبی که رییس فدراسیون از تیم ملی دارد، برای ما فراهم شده و مشکل خاصی دراین خصوص وجود ندارد.ضمن اینکه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم به خوبی با درک درستی از شرایط موجود برای کسب موفقیت در بازیهای آسیایی 2018 کار پشتیبانی و حمایتی از فدراسیون های اعزامی به جاکارتا را انجام می دهند. بچههای حاضر در اردو هم با توجه به وضعیت و آرامش خوبی که در اردوی جودو حکم فرماست، بدون دغدغه و با آرامش خوبی برنامهای که برای آنها طراحی کردیم را دنبال میکنند.


پس با این اوصاف می توانیم از حالا برای جودوی ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا مدالهای خوش رنگ و مرغوب را کنار بگذاریم؟
البته من عرض کردم، ما تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا با آمادگی بالا دراین دوره از بازیها شرکت کنیم. خودتان خوب میدانید که بهترینهای جودوی جهان درقاره آسیا هستند. ضمن اینکه جودو یک رشته رکوردی نیست که بشود قبل ازشروع رقابتها و آغاز جدال ورزشکاران برای بچهها مدال و یا عنوانی را پیش بینی کنیم. بنابراین شک نکنید ما تمام تلاشمان را بکارگرفتیم تا با آمادگی بالا در جاکارتا حضور پیدا کرده و با کسب بهترین نتیجه ممکن پرونده این مسابقات را ببندیم.


پس طلا چه می شود؟ با وجود تک ستاره هایی که جودوی ایران دارد انتظار از شما اینست که نیم نگاهی هم به کسب مدال طلای بازیها داشته باشید.
الان طلا خیلی گران شده و اصلا نمی شود سمتش رفت! (میخندد) البته این مزاح بود ولی همانطوریکه گفتم من به بچههای تیمم اعتقاد دارم و میدانم با جان و دل دارند برای کسب موفقیت دربازی های آسیایی 2018 جاکارتا تلاش میکنند. حالا زمان برگزاری مسابقات قرار است شرایط بچه ها چطور رقم بخورد و چه عناوین و مدالهایی را بتوانیم برای کاروان ورزش کشورکسب کنیم دیگر به شرایط و حال و هوای بچه ها درروز مسابقه بستگی دارد.


طبق تقویم فدراسیون جهانی جودو شما قبل از بازیهای آسایی چند تورنمنت معتبرمثل رقابتهای آسیایی تایپه، گرندپری زاگرب و در نهایت گرندپری بوداپست برگزار میشود. به عنوان لیدرفنی تیم ملی فکر می کنید نیاز است بازهم قبل از بازیها دریکی یا همه این تورنمنت ها شرکت کنید؟
ما قبل ازآغازبازی های آسیایی جاکارتا چند تورنمنت معتبر دیگر را در تقویم جهانی پیش رو داریم. البته قطعا درخصوص رفتن یا نرفتن به این تورنمنت ها نمی شود فعلا نظرداد. زیرا باید ببینیم با توجه به شرایط موجود تمرینی و آماده سازی بچهها کدام گزینه بهتراست و بعد از تصمیم جمعی قطعا همان کار را انجام میدهیم. فعلا که برای ما مهمترین گزینه حضورپرقدرت دربازیهای آسیایی جاکارتا و کسب بهترین نتیجه دراین آوردگاه معتبردرقاره آسیا است.

   #کاروان #تقویم #بازیهای آسیایی #کره شمالی #اندونزی #بازی های آسیایی #المپیک

محتوای خبر «منصوری:طلا گران شده، نمی شود سمتش رفت!» را در سایت «ایران ورزشی» ببینید