تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
هیئت علمی علوم پزشکی دانشگاه بهشتی درباره رفلاکس معده در ایام ماه رمضان توضیحاتی را ارائه داد. 283358_945.jpg
شعار سال: هیئت علمی علوم پزشکی دانشگاه بهشتی درباره رفلاکس معده در ایام ماه رمضان توضیحاتی را ارائه داد.

مجید حاجی فرجی، عضو هیئت علمی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی و دکترای تغذیه درباره مراقبت های تغذیه در ماه رمضان اظهار کرد: ماه رمضان تمرینی برای خودسازی است. تمرینی است که در شرایط سخت بتوان از فلسفه خودداری از آشامیدن و خوردن بهره مند شد.

هیئت علمی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی توصیه کرد: یکی دو روز قبل از شروع ماه رمضان افراد مصرف چای، قهوه و مواد کافئین دار را کمتر کنند تا دچار سردرد های عادتی نشوند و مصرف آب را در اوقاتی که برایشان میسر است در دستور کار خود قرار دهند.

وی در سخنانی درباره مصرف آب در فاصله وعده افطار تا زمان خواب، گفت: افراد باید مصرف آب و چای و آبمیوه ها را در فاصله افطار تا زمان خواب در نظر بگیرند و در وعده سحر مصرف چای و آب میوه های مدر که باعث دفع سریع آب بدن شده و در بدن باقی نمی مانند را کنار بگذارند چرا که تشنگی در طی روز آن ها را دچار سردرد، اختلالاتی نظیر تاری دید و خلق و خوی بد می کند.

حاجی فرجی افراد را از پرخوری منع کرد و گفت: حجم مصرفی غذا ها در وعده افطار و شام باید حتی الامکان کم باشد و از خوردن غذا های چرب، شیرین، سرخ کرده، پرپروتئین و پر گوشت خودداری شود چرا که برخی به علت پرخوری در دو وعده افطار و شام ترجیح می دهند در وعده سحر چیزی مصرف نکنند.

وی وعده سحری را وعده ای مهم خواند و گفت: اشخاص باید حتما وعده سحری را مصرف کنند و موادی مانند میوه ها و سبزیجات را در این وعده مصرف کنند.

هیئت علمی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی درباره افرادی که به رفلاکس معده دچار هستند، گفت: اگر این افراد در غذا خوردن خود نظم داشته باشند و در زمان مصرف غذا، حجم غذای خود را کنترل کنند در ایام ماه رمضان؛ در زمینه رفلاکس معده خود بهبود خواهند داشت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار: 6534636 ، www.yjc.ir

   #ماه رمضان #تغذیه