تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح آخرین وضعیت رایزنی های برجامی پس از خروج دولت آمریکا، گفت: آنچه جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد تامین منافع ملت ایران از این توافق است. وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح آخرین وضعیت رایزنی های برجامی پس از خروج دولت آمریکا، گفت: آنچه جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد تامین منافع ملت ایران از این توافق است.
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ وزیر امور خارجه کشورمان که در بروکسل پایتخت بلژیک حضور دارد، عصر امروز سه شنبه با «دیدیه ریندرز» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک دیدار و گفتگو کرد.
«محمد جواد ظریف» در ابتدای این دیدار با تشریح آخرین وضعیت فلسطین اشغالی، بر ضرورت توقف جنایات رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد.
وی با اشاره به تلاش های دیپلماتیک ایران و کشورهای اسلامی در سطوح منطقه ای و بین المللی، تلاش جامعه بین المللی را برای فشار بر رژیم صهیونیستی خواستار شد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تشریح آخرین وضعیت رایزنی های برجامی پس از خروج دولت آمریکا از آن، اظهار داشت: آنچه جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد تامین منافع ملت ایران از این توافق است.
وزیر امور خارجه بلژیک هم با اشاره به اهمیت برجام، بر ضرورت بقا و اجرای آن به عنوان یک توافق جهانی تاکیدکرد و گفت: اتحادیه اروپا در حال رایزنی و بررسی راه های حفظ این توافق بدون حضور آمریکاست.
تبادل نظر درباره آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی از دیگر محورهای گفتگوی دو وزیر در این دیدار بود.

   #بلژیک #برجامی #پایتخت #اتحادیه اروپا