تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
چند روزی است که بسته شدن سامانه ثبت پایان نامه برای دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات آن ها را با مشکل مواجه کرده و کسی در این رابطه پاسخگو نیست.

284288_533.jpg

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با توجه به افزایش سرقت های علمی و نگارش پایان نامه های مشابه، لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی سال گذشته به طور جد پیگیری و از همان زمان ثبت تمامی مقالات و پایان نامه ها در سامانه ای مشخص برای همه واحد های آموزشی و دانشگاه ها الزامی شد.

با این وجود و علیرغم تاکیدات بسیار برای ثبت پایان نامه ها در سامانه دانشگاه و ایرانداک، اما چند روزی است که دانشجویان متعددی از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات با خبرگزاری دانشجو تماس می گیرند و ضمن اظهار گلایه مندی، خواستار پیگیری بسته شدن سامانه ثبت پایان نامه خود هستند.

درحقیقت طی چند روز اخیر سامانه ثبت پایان نامه برای دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات بسته شده است و واحد دانشگاهی و سازمان مرکزی هربار علت این مشکل را مانند توپ به زمین دیگری می اندازند.

در تماس اولیه با دفتر معاون آموزشی واحد علوم تحقیقات، مصاحبه و طرح سوال به مدیرکل آموزشی واگذار شد و بعد از کلی انتظار خبرنگار برای پاسخگویی، از جانب دفتر مدیرکل اعلام شد که دلیل بسته شدن سامانه ثبت پایان نامه واحد برعهده آن ها نیست و این وظیفه از ترم تحصیلی جاری به سازمان مرکزی واگذار شده است، درواقع واحد علوم تحقیقات مسئولیت بسته شدن و رفع مشکل دانشجویان را منوط به پیگیری از جانب سازمان مرکزی دانشگاه دانست.

برهمین اساس سعی کردیم ضمن تماس با معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد موضوع را برای رفع مشکل دانشجویان پیگیری کنیم، اما متاسفانه شماره های متعدد بخش معاونت آموزشی و زیرمجموعه هایش یا مشغول بودند و یا پیگیری را به بخش دیگری از واحد ارجاع دادند.

پس از آن موفق شدیم که با دفتر ارزیابی و نظارت آموزش سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تماس بگیریم و یکی از اعضای آن دفتر بعد از سوال درباره چرایی این موضوع پاسخ داد که معمولا واحد های دانشگاهی برای ثبت پایان نامه و اعمال حذف و اضافه دروس ترمی دانشجویان با آن ها راه می آمدند و این کار در طول ترم برایشان انجام می شده است، اما سازمان مرکزی با هدف ساماندهی به این موضوع درحال حاضر سامانه را بسته نگه داشته است.

او به خبرنگار دانشجو گفت که زمان باز شدن سامانه مشخص نیست و هر زمان که سازمان بخشنامه مربوطه را به واحد های دانشگاهی ابلاغ کند واحد ها مجازند نسبت به ثبت پایان نامه و اعمال حذف و اضافه دروس اقدام کنند.

   #سامانه #دانشگاه آزاد #تقلب