تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
۱۰ ساحل بکر جنوب شرقی آسیا را بشناسید

این روزها پیدا کردن سواحلی که از آسیب های گردشگری مصون مانده باشند، آسان نیست. اما خوشبختانه هنوز هم چندین ساحل بکر و زیبا در جنوب شرق آسیا وجود دارد که کمتر کسی از وجود آن ها با خبر است. با این سواحل آشنا شوید.

مقاله های مرتبط

جنوب شرقی آسیا، زیباترین سواحل دنیا را دارد؛ این سواحل که دارای ماسه های طلایی، آب های شفاف و گیاهان سبز هستند، هر سال میلیون ها ساحل بالی، وایرال شد که باعث شد یک بار دیگر موضوع آلودگی سواحل مطرح شود؛ به طوری که مقامات تایلند تصمیم گرفتند، ساحل محبوب «مایا» (Maya) را به دلیل آسیب های گردشگری به گیلی ایر» (Gili Air) می رسید که بخشی از مجمع الجزایر اندونزیایی «گیلی» (Gili) در ساحل ناپالی (Ngapali) واقع در میانمار، مجموعه ای از قوانین حفاظت اجتماعی برای حفظ امنیت خطوط ساحلی خود دارد؛ از جمله این قوانین، ممنوعیت شدید سوارکاری، جت اسکی و استخراج شن و ماسه است.

بسیاری از رستوران های ساحلی هم از شیوه های پوکت» (Koh Phuket) و «کوه فیفی» (Koh Phi Phi)، توسعه و پیشرفت محدودی دارد.

در هنگام غروب خورشید، به فاصله ی ۱۵ دقیقه سان ست» (Sunset) می رسید؛ به راستی که این نام برازنده ی آن است، چراکه این ساحل یکی از بهترین مکان ها برای تماشای غروب خورشید در تایلند است.

ساحل داتام، کن دائو، ویتنام

ساحل داتام، ویتنام

برخلاف سواحل «ناترانگ» (Na Trang)، «دانانگ» (Da Nang) و «مویی نه» (Mui Ne) که همیشه شلوغ هستند و گردشگران زیادی از آن ها دیدن می کنند، ساحل دات تام (Dat Tham) به واسطه پارک ملی «کُن دائو» (Con Dao)، مصون مانده و یکی از معدود مناطق توسعه نیافته ماسه ای در ویتنام است.

رسیدن به این ساحل با کمی تلاش ممکن است، بازدیدکنندگان پیش از حرکت در مسیر ۴ مایلی به سوی ساحل، در دفتر پارک ملی جمع می شوند. اما به محض اینکه به ساحل برسید، با صحنه بسیار زیبا و چشم نواز خلیج هلالی شکل روبرو خواهید شد.

ساحل ایسلا دی گیگانتس، فیلیپین

ساحل ایسلا د گیگانتس، فیلیپین

«ایسلا دی گیگانتس» (Isla de Gigantes)، جزیره ای زنجیره ای در مجمع الجزایر «ویسایاس غربی» (Western Visayas) واقع در فیلیپین است.

مالزی محسوب می شوند، به طوری که به شدت حفاظت شده است و حیوانات وحشی گوناگونی دارد. از جمله این گونه های حفاظت شده می توان به پستانداران، پرندگان و خزندگان کمیاب مانند مرغ دله و لاک پشت نرم کاسه اشاره کرد.

جزیره تیومان دارای چندین خط ساحلی شنی است که می توانید از آن ها لذت ببرید، اما ساحل جوآرا (Juara) یکی از بکرترین و آرام ترین مناطق این جزیره است.

ساحل باتل، کوه فنگان، تایلند

به آرام ترین نقطه جزیره «کوه فنگان» (Koh Phangan) (محل جشن های ماه کامل در تایلند) سفر کنید و در شمال این جزیره، ساحل ناشناخته ی «باتل» (Bottle) را ببینید.

ساحل باتل، تایلند

ساحل باتل در آرام ترین قسمت کوه فنگان قرار دارد

جاده سراشیب و ناهمواری که مسیر رسیدن به این ساحل از طریق پیاده روی است، دسترسی به آن را محدود می کند؛ افراد زیادی هم تمایل دارند با قایق به ساحل برسند.

سواحل جزیره کپیانگ، بلیتونگ، اندونزی

ساحل جزیره کپیانگ، مالزی

«جزیره کپیانگ» (Kepayang Island) دارای اقامتگاه های زیست محیطی و پناهگاه لاک پشت است؛ همچنین حفاظت از محیط زیست در این جزیره بسیار مهم است، که تأثیر مثبتی بر سواحل آن دارد.

مرجان های سخت و نرم رنگارنگی در سواحل این جزیره دیده می شود که در همان محل پروژه های حفاظت از مرجان ها اجرا می شود. تخته سنگ های زیبا و ردیف درختان نارگیل هم به سواحل جزیره کپیانگ زیبایی خیره کننده ای می دهند.

خلیج باکوییت، ال نیدو، فیلیپین

خلیج باکوییت، فیلیپین

«خلیج باکوییت» (Bacuit Bay)، یکی از مکان های ساحلی مجموعه اقامتگاه های زیست محیطی مجلل در «ال نیدو» (El Nido)، فیلیپین است.

تمام این تشکیلات بر پایه گردشگری سازگار با محیط زیست و تجدیدپذیر از جمله فعالیت های مبتنی بر طبیعت، معماری سبز و برنامه ی ویژه تصفیه فاضلاب است.

خلیج باکوییت و سواحل اطراف آن به دلیل پاک سازی مرتب ساحلی، نظارت بر آبزیان و محافظت از هند در جنوب شرقی آسیا واقع نشده اند، اما از لحاظ جغرافیایی نزدیک به تایلند و بسیار زیبا و دیدنی هستند. با اینکه «خلیج لالاجی» (Lalaji Bay) بسیار کوچک است، اما می توان گفت که «جزیره لانگ» (Long Island) با تمام زیبایی هایش، قسمتی از بهشت را به گردشگران پیشکش می کند.

کسانی که می خواهند از این خلیج بازدید کنند، باید مجوز عبور از جنگل بگیرند و یک راهپیمایی طولانی انجام دهند. مطمئن باشید که رسیدن به این خلیج زیبا، ارزش یک سفر طولانی را دارد.

آب گرم ساحلی آن قدر خوشایند است که سفره ماهی های بزرگ و ماهی های گرمسیری را می توان هنگام شنا کردن در اطراف درختان جنگل ساحلی مشاهده کرد.

   #هند #رستوران

محتوای خبر «۱۰ ساحل بکر جنوب شرقی آسیا را بشناسید» را در سایت «کجارو» ببینید