تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ترافیک ورودی تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین مسابقه ملی ایده های نوآورانه حمل ونقلی با مشارکت پلیس راهور تهران بزرگ و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) با حضور ۱۵۰ نفر از ایده پردازان برگزار شد.

در اختتامیه این مراسم سردار مهماندار - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به ارائه آماری در خصوص تعداد وسایل نقلیه موجود در تهران و سفرهای روزانه که بالغ بر ۲۰ میلیون سفر می شود پرداخته و اظهار داشت: در چنین وضعیتی جوانان کشور به دنبال طرح هایی هستند که ضمن درآمدزایی به کاهش آلودگی هوا و ترافیک کمک می کند.

وی اضافه کرد: تقویت حمل ونقل عمومی به ویژه در حوزه ریلی و کاهش خودروهای تک سرنشین کمک بزرگی به کاهش معضلات ترافیکی می کند. دو مشکل اصلی تهران ترافیک و بحث زیست محیطی است که هر دو منجر به کاهش سلامتی شهروندان می شود.

مهماندار گفت: فرصت هایی را که ایجاد می شود می توان در دو جهت استفاده کرد؛ یکی نیازهای خدماتی مردم به خصوص در بحث جابه جایی و دیگری مدیریت شهری برای کاهش تعداد خودروها ترفیک سطح شهر.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار داشت: برگزاری چنین مسابقاتی علاوه بر ایجاد فضای کسب وکار و اشتغال زایی برای جوانان، منجر به ایجاد فرصت های زیادی برای مدیریت شهری و کاهش معضلات ترافیک و آلودگی می شود. پلیس راهور تهران بزرگ از برگزاری چنین مسابقاتی و همچنین از ایده های جوانان در زمینه حل مشکلات حمل ونقل و ترافیک حمایت می کند.

   #رانندگی #دانشگاه آزاد #اشتغال

محتوای خبر «روزانه بالغ بر ۲۰ میلیون سفر در تهران انجام می شود» را در سایت «خبرگزاری مهر» ببینید