تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
دیدار وزیر دفاع افغانستان با علاءالدین بروجردی
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همکاری های مشترک دفاعی و امنیتی میان ایران و افغانستان در امر مبارزه با گروه های تروریستی ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان ظهر امروز (یکشنبه 23 اردیبهشت ماه) دیدار و گفت وگو کرد.

علاء الدین بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه ارتباطات تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و افغانستان، گفت: اشتراکات فرهنگی، دینی و زبانی میان دو کشور بسترهای مناسبی برای توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه مراودات فیمابین فراهم کرده است.

وی افزود: تبادل هیئت های تخصصی در مجالس دو کشور می تواند به تبادل تجارب در عرصه قانونگذاری کمک فراوانی کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این مطلب که حضور نیروهای خارجی در منطقه باعث بی ثباتی شده است، افزود: ایجاد و گسترش گروه های تروریستی در منطقه طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده تا توان امت اسلامی را تضعیف کنند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش توکل بر خدا و تکیه بر توانمندی های داخلی را عامل استقلال جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطرنشان کرد: بهره گیری از ظرفیت های علمی و استعدادهای بالقوه مسلمانان می تواند به احیای علمی و افزایش قدرت امت اسلامی در موضوعات بین المللی منجر گردد.

وی در پایان با تأکید بر ضرورت همکاری های مشترک دفاعی و امنیتی میان جمهوری اسلامی و افغانستان در امر مبارزه با گروه های تروریستی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از روند صلح و برقراری ثبات در افغانستان حمایت می کند و از هیچ اقدامی در این راستا فروگذاری نخواهد کرد.

در ادامه این دیدار طارق شاه بهرامی وزیر دفاع افغانستان با قدردانی از حمایت های ملت و دولت ایران از مردم افغانستان در طول سال های جهاد و مبارزه، گفت: ملت افغانستان هیچگاه میهمان نوازی و حمایت جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهند کرد.

وزیر دفاع افغانستان با ابراز تأسف از سیاست های برخی کشورهای منطقه در حمایت از گروه های تروریستی در منطقه، افزود: افغانستان در خط اول مبارزه با گروه های تروریستی طالبان، القاعده و داعش بوده و برای ریشه کنی پدیده خطرناک تروریسم و افراط گرایی نیاز به کمک جدی و عملی همه کشورهای منطقه و جهان است.

طارق شاه بهرامی در پایان خواستار تداوم حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح در افغانستان شد./

پایان پیام

   #افغانستان #وزیر دفاع #کمیسیون امنیت ملی #امنیت ملی #سیاست خارجی #تروریسم #استقلال #داعش

محتوای خبر «ضرورت همکاری های مشترک دفاعی و امنیتی میان ایران و افغانستان/حضور نیروهای خارجی در منطقه باعث بی ثباتی شده است» را در سایت «خانه ملت» ببینید

منبع خبر (خانه ملت) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «ضرورت همکاری های مشترک دفاعی و امنیتی میان ایران و افغانستان/حضور نیروهای خارجی در منطقه باعث بی ثباتی شده است» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.