تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
صادرات ماهیان پرورشی گیلان به عراق افزایش یافتپول نیوز - سهراب عاقبتی گفت: بیش از 394 هزار و 150 کیلوگرم انواع ماهیان پرورشی به ارزش 243 میلیارد ریال در سال گذشته به کشورهای همسایه به ویژه عراق صادر شده است که نسبت به سال 95 به میزان 61 درصد افزایش را نشان می دهد.

وی با اشاره به این که محموله های صادراتی، تازه و به همراه پودر یخ حمل می شود، گفت: گواهی بهداشتی این محموله ها تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی صادر شده و توسط خودروهای سردخانه دار به خارج از کشور صادر می شود.

عاقبتی خاطر نشان کرد: استان گیلان با برخورداری از حدود 14 هزار هکتار استخر پرورش ماهی به ظرفیت تولید سالانه 48 هزار تن ماهیان گرم آبی نظیر فیتوفاک، آمور و کپور معمولی به عنوان استان برتر در تولید ماهی پرورشی در کشور مطرح است.

وی در ادامه تصریح کرد: بیش از 82 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی استان گیلان در سال گذشته انجام شد.

وی افزود: جوجه ریزی مزارع مرغ مادر گوشتی نیز در سال گذشته بیش از یک میلیون و 600 هزار قطعه و واحدهای اجداد گوشتی 55 هزار قطعه جوجه بوده است.

مدیرکل دامپزشکی در راستای کنترل بیماری ها در واحدهای مرغداری صنعتی و جمعیت طیور بومی استان خاطرنشان کرد: بیش از 680 میلیون دز واکسن طیور توسط بخش های دولتی و خصوصی دامپزشکی توزیع و مورد مصرف قرار گرفته است.

   #گیلان #عراق

محتوای خبر «صادرات ماهیان پرورشی گیلان به عراق افزایش یافت» را در سایت «پول نیوز» ببینید