تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان

تحلیل بنیادی کیمیا

معرفی شرکت

شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران (سهامی خاص) در تاریخ ۱۳۸۶/۰۵/۱۳ تحت شماره ۷۰۸۳ در اداره ثبت شرکت های شهرستان زنجان به ثبت رسیده است. کارخانه شرکت در کیلومتر ۵۰ جاده زنجان – بیجار واقع شده است.

شرکت دارای پروانه بهره برداری به شماره ۱۱۸/۱۳۸۵۲ مورخ ۱۳۹۰/۰۸/۱۰ از سازمان صنایع و معادن استان زنجان است و بهره برداری از کارخانه با ظرفیت ۴۵۰٫۰۰۰ تن در تاریخ ۱۳۹۰/۰۸/۱۰ آغاز شده است.

شرکت طی صورت جلسه ای در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید و از تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ با شماره ۱۱۳۲۰ با نماد “کیمیا” نزد سازمان بورس اوراق بهادار ثبت گردید.

عملکرد سال مالی ۹۶ شرکت کیمیا

کیمیا در دوزارده ماهه سال مالی ۹۶ توانست ۶۳۶۶۱ تن کنسانتره روی اکسیده، ۳۳۴۱ تن کنسانتره سرب اکسیده، ۴۰۰۳ تن کنسانتره روی سولفوره و ۱۳۵۰۷ تن خدمات فلوتاسیون را تولید نماید.

مهم ترین محصول شرکت کنسانتره روی اکسیده می باشد و بیشترین سهم را از مبلغ فروش کل به خود اختصاص داده است.همچنین ۶۳۷۱۵ تن کنسانتره روی اکسیده را به فروش رساند

میانگین نرخ فروش هر تن کنسانتره روی اکسیده ۱۴۲۰۷ هزار ریال بوده است. بیشترین نرخ فروش ۲۰۲۵۶ هزار ریال و کمترین نرخ فروش ۹۷۰۹ هزار ریال می باشد که به ترتیب مربوط به شهریورماه و مرداد ماه می باشد.

تحلیل بنیادی کیمیا | معدنی کیمیای زنجان گستران

میانگین نرخ فروش کنسانتره روی اکسیده در سال مای ۹۶ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۹۳ درصدی داشته است که دلیل آن افزایش نرخ دلار و نرخ جهانی روی می باشد.

مقدار تولید و فروش کنسانتره روی اکسیده در سال مالی ۹۶ در مقایسه با سال قبل به ترتیب ۲۸ و ۲۹ درصد رشد داشته است.

مقدار فروش کنسانتره سرب اکسیده ۲۷۴۳ تن و نرخ فروش ۳۹۲۱۸ هزار ریال می باشد که نسبت به دوره مشابه سال قبل مقدار تولید ۱۵۳ درصد رشد و مقدار فروش ۱۴ درصد کاهش یافته است.

مقدار فروش کنسانتره روی سولفوره نیز ۳۰۸۳ تن و نرخ فروش ۴۶۸۹۶ هزار ریال می باشد. مقدار تولید و فروش به ترتیب افزایش ۶۲ و کاهش ۳۰ درصدی داشته اند.

کل مبلغ فروش در سال ۹۶ بالغ بر ۱۱۷۲ میلیارد ریال می باشد که نسبت به سال مالی ۹۵ افزایش ۹۴ درصد داشته است. در نمودار زیر سهم هر یک از محصولات در مبلغ فروش کل در سال های ۹۵-۹۶ مشخص شده است.

تحلیل بنیادی کیمیا | معدنی کیمیای زنجان گسترانتحلیل بنیادی کیمیا | معدنی کیمیای زنجان گستران

حاشیه سود ناخالص از ۳۰ درصد در سال ۹۵ به ۲۸ درصد در اخرین پیش بینی سال مالی ۹۶ کاهش یافته است.سود هر سهم از ۱۵۱۵ ریال در سال قبل به ۲۸۵۰ ریال در سال ۹۶ افزایش یافته است.

تحلیل بنیادی کیمیا | معدنی کیمیای زنجان گستران

منبع: شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات – زهرا صداقت
منتشر شده در بخش تحلیل کارگزاران و مشاوران سرمایه گذاری برتر بازار بورس سایت تحلیلها

   #زنجان #بورس #نمودار #استان زنجان #نرخ دلار

محتوای خبر «تحلیل بنیادی کیمیا | معدنی کیمیای زنجان گستران» را در سایت «تحلیلها» ببینید