تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نایب رئیس مجلس از سازمان میراث فرهنگی کشور و وزارت امور خارجه خواست در امر تبلیغات تبریز 2018 مسئولان استانی را همراهی کنند.

به گزارش آناج، مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2018 اظهار داشت: این موضوع یک بحث منطقه ای است و کشورهای اسلامی این تصمیم را گرفته اند، رسالت معاون وزیر امور خارجه و معاون رئیس جمهور در امور گردشگری این است که تلاش کنند تا این روند در منطقه گسترش یابد و اطلاع رسانی های لازم صورت گیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید بستر برای شکوفایی اقدامات این چنینی در منطقه آماده تر شود، خاطرنشان ساخت: مهم تر از این موضوع اقدامی است که اهالی خود تبریز باید در قبال این انتخاب انجام دهند، مردم خود را به گونه ای ارائه دهند که برازنده این روند باشد؛ مهمان نوازی، داشتن جاذبه، ارائه جاذبه با روش های علمی و بسترهایی که باید بر روی آن تمرکز کرد از جمله این موارد است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه این رویداد چه میزان از ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برای منطقه مفید است، گفت: این موضوع به ما بستگی دارد، اگر بستر را فراهم کنیم این انتخاب می تواند رونق بسیار زیادی را از لحاظ علمی، اقتصادی و فرهنگی ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه گردشگری رفتن ها، آمدن ها، دیدن ها، نگاه ها و تجربه ها را منتقل می کند، ادامه داد: این ما هستیم که با نوع نگاهمان از این بستر آماده استفاده و بسیاری از موارد را منتقل و جابه جا می کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان عنوان کرد: اگر نوع نگاه ما صحیح باشد می توانیم خوبی ها را ببینیم و زشتی ها را پالایش کنیم و همچنین زمینه را برای رونق و شکوفایی آماده سازیم.

انتهای پیام/

   #رئیس مجلس #گردشگر #پایتخت #وزارت امور خارجه #جهان اسلام #رئیس جمهور

محتوای خبر «وزارت خارجه تبریز 2018 را برای جذب گردشگر تبلیغ کند/ وظیفه ی آذربایجانی ها در قبال تبریز 2018 مهمان نوازی است» را در سایت «آناج» ببینید