تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری عامل تهدید و اخاذی یکی از شهروندان در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد.
صراط:

سرهنگ جمالی در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان خانم به این پلیس و طرح شکایتی با موضوع مزاحمت، تهدید و اخاذی در بستر پیام رسان تلگرام، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران وی افزود: پس از هماهنگی با مراجع قضایی موضوع در کمترین زمان ممکن بررسی و پس از جمع آوری مستندات و ادله کافی و پس از انجام شگرد های خاص پلیسی و اقدامات فنی و تخصصی متهم در کمتر از ۲۴ ساعت که در یکی از استان های همجوار بود شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ جمالی ادامه داد: در بازجویی ها متهم در ابتدا هرگونه ارتکاب جرمی را رد و اظهار بی اطلاعی می کرد، اما پس از مواجهه با مستندات پلیس به بزه ارتکابی اعتراف کرد.

وی در ادامه بیان کرد: متهم در اعترافات، علت و انگیزه خود از پخش تصاویر خصوصی شاکی را انتقام جویی در پی رد درخواست ازدواج از وی عنوان کرد.

این مقام ارشد انتظامی با هشدار به کاربران شبکه های اجتماعی عنوان کرد: پیام رسان های خارجی به خصوص تلگرام بستر امنی برای ایجاد ارتباط و رد و بدل کردن اطلاعات شخصی و خصوصی نیست و کاربران باید توجه کنند با توجه به ناامن بودن اینگونه پیام رسان ها از اعتماد به افراد غریبه خودداری و فریب وعده های دروغین آنان را نخورند.

سرهنگ جمالی در پایان گفت: با توجه به اینکه قانون گذار برای هرگونه مزاحمت اینترنتی مجازات تعیین کرده است، از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشابه و سایر جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا گزارش کنند.

   #تلگرام #هشدار #شبکه اجتماعی #رایانه #ازدواج

محتوای خبر «انتقام جویی سایبری در پی رد درخواست ازدواج» را در سایت «صراط» ببینید