تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گروه بین الملل - دومین کنفرانس شیعه شناسی با عنوان «علم، اخلاق و هنر در دنیای تشیع با تمرکز بر شهر مدینه» مهرماه سال جاری در برلین برگزار می شود.

برگزاری دومین کنفرانس شیعه شناسی در برلینبه گزارش ایکنا به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ این کنفرانس 27 و 28 مهرماه سال جاری(19و20 اکتبر 2018) به مناسبت سالگرد تأسیس نخستین کتابخانه تخصصی شیعه در اروپا توسط پروفسور عبدالجواد فلاطوری برگزار می شود.

علاقمندان در این کنفرانس باید حداکثر تا نهم خردادماه(30 می 2018) چکیده سخنرانی خود را به خانه ایران در برلین(رایزنی فرهنگی ایران در آلمان) ارسال کنند. به پذیرفته شدگان کمک هزینه سفر اعطا می شود.

زبان کنفرانس انگلیسی، آلمانی و عربی است و متقاضیان باید مقالات خود را در قالب سیصد کلمه و در چارچوب محورهای شش گانه کنفرانس ارائه دهند.

این محورها شامل رابطه تشیع با شهر مدینه، حوزه علمیه شیعیان در مدینه طی قرون ابتدایی اسلام، رابطه امامان شیعه با زائران، مجاوران و ساکنان شهر مدینه، انتقال تفکرات علمی، فلسفی، کلامی و فقهی از طریق زائران مسجد النبی، میراث هویت شیعیان در مدینه با تمرکز بر قبرستان بقیع و هنر در میان شیعیان ساکن مدینه از جمله ادبیات و معماری است.

انتهای پیام

   #حوزه علمیه #برلین

محتوای خبر «برگزاری دومین کنفرانس شیعه شناسی در برلین» را در سایت «ایکنا» ببینید