تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
کوالالامپور در یک نگاه

کوالالامپور یکی از مدرن ترین و دیدنی ترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است که در ساحل شبه جزیره مالزی قرار دارد و بزرگترین شهر و پایتخت مالزی به شمار می رود.

مقاله های مرتبط

تورهای مالزی یکی از پرفروش ترین تورها در ایران است، اگر شما هم دوست دارید به این کشور سفر کنید، بهتر است با پایتخت و فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن بیشتر آشنا شوید. کوالالامپور با مساحت ۲۴۳ کیلومترمربع، در ایالت سلانگور در امتداد ساحل غربی شبه جزیره مالزی واقع شده است و مرکز اقتصادی، فرهنگی و تجاری کشور محسوب می شود. رشته کوه تی تی وانگسا در شرق و جزیره سوماتاری اندونزی در غرب قرار دارد. این شهر در محل تلاقی رودخانه کلانگ (klang river) و رودخانه گمباک (Gombak River) است و به همین دلیل به آن شهر گل آلود نیز می گویند. طبق آمار سال ۲۰۱۶، جمعیت این شهر ۱٫۷۳ میلیون نفر بوده که بزرگترین شهر مالزی به حساب می آید. سیستم حمل و نقل پیشرفته این شهر شامل شبکه عظیم اتوبوس، قطارهای مسافری شهری، تاکسی و هواپیما می شود.

کوالالامپور

به دلیل استوایی بودن شرایط آب و هوایی، در هر زمان از سال امکان بارش باران وجود دارد و دمای هوا بین ۲۳ تا ۳۵ درجه سانتی گراد است. کوالالامپور یک جامعه چند فرهنگی است و مالزیایی ها، چینی ها و هندوها نژادهای اصلی ساکنان این کشور را تشکیل می دهند. این تنوع نژادی را می توان در آداب مختلف فرهنگی، اعتقادات مذهبی، زبان، غذا و معماری شهر مشاهده کرد. مذهب رسمی این شهر، اسلام است و طبق آمار سال ۲۰۱۰ حدود ۶۱٫۳ درصد را مسلمانان، ۱۹٫۸ درصد را بودایی ها، ۹٫۲ درصد را مسیحیان، ۶٫۳ درصد را هندوها و ۱٫۳ درصد را مذاهب سنتی چینی تشکیل می دهند.

کوالالامپور

از جاذبه های کوالالامپور می توان به مگامال مید ولی، مرکز خرید Suria KLCC، منطقه ی Bukit Bintang که محل تجمع فروشگاه ها است، خیابان پتالینگ (Jalan Petaling) در محله ی چینی ها، بازار مرکزی نیز از مجموعه های تجاری و خرید در کوالالامپور هستند. در بازارهای شبانه نظیر بازار شبانه Kampung Baru و بازار شبانه Taman Connaught می توانید انواع لباس های ارزان قیمت، زیورآلات و متعلقات پوشاک، کتاب، کیف و کفش و لوازم منزل خریداری کنید.

کوالالامپور

برای خرید سوغاتی می توانید این هدایا را در نظر بگیرید: باجو کبایا که لباس سنتی زنانه ی مالایی است، ظروف و محصولات برنزی، صنایع دستی دست بافت حصیری، پارچه های سونگکت با نخ های ابریشمی و تارهای طلا، پارچه های باتیک مالزی، لابو سایونگ که کوزه شبیه به کدوتنبل است، مروارید ایالت صباح، صنایع دستی ساخته شده از بامبو، دمپایی های منجوق دوزی شده و آب نبات های میوه ای.

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

کوالالامپور

   #مالزی #پایتخت #صنایع دستی #بارش باران #مرکز خرید #اندونزی

محتوای خبر «کوالالامپور در یک نگاه» را در سایت «کجارو» ببینید