تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82892852-72298040.jpg

به گزارش ایرنا، محمد علی نجفی عصر شنبه در آئین افتتاحیه بیست و نهمین دوره مسابقات بین الملی تکواندو جام فجر به میزبانی البرز افزود: ایران سرزمینی است که دولتمردان آن با شعار تدبیروامید با هدف صلح در منطقه و جهان در حال تلاش هستند .
وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات بین المللی می تواند زمینه ساز توسعه گام های فرهنگی و هنری بین ملت ها باشد.
نجفی با بیان اینکه البرز توانسته قهرمانان ورزشی زیادی را در بسیاری از رشته ها تربیت کند، خاطرنشان کرد:
میزبانی این رقابت ها در استان البرز بیانگر ظرفیت های بالای این استان برای برگزاری مسابقه های بین المللی
است.
وی با اشاره به اینکه البرز یکی از استان های برتر کشور در رشته تکواندو است، گفت: قهرمانان بزرگی چون کیمیا علیزاده و یوسف کرمی از این استان برخاسته اند که این نشان از توسعه ورزش در البرز دارد.
نجفی گفت: تمام تلاش خود را خواهیم داشت تا مسابقات بین المللی به بهترین شکل برگزار و ورزشکاران بتوانند در مدت اقامت خود در استان البرز با آرامش ، نشاط وخاطره خوش این استان را ترک کنند.
رئیس هیات تکواندو البرز نیز اظهار داشت: بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی تکواندو جام فجر در بخش مردان و دهمین دوره این مسابقات در بخش زنان با حضور 187 تکواندوکار به مدت 2 روز در سالن انقلاب شهر کرج برگزار می شود.
محمد نوذری افزود: در این دوره از رقابت ها، 20 تیم از کشورهای عراق، ایران، افغانستان، لبنان، ارمنستان، پاکستان، تاجیکستان، روسیه، سوریه، قزاقستان، عمان و هند شرکت دارند.
وی اضافه کرد: این دوره از مسابقات در گروه مردان در اوزان 54-، 58-، 63-، 68-، 74-، 80-، 87- و 87+ کیلوگرم و در گروه زنان در 8 وزن 46-، 49-، 53-، 57-، 62-، 67-، 73- و 73+ کیلوگرم برگزار می شود.
نوذری گفت: مسابقات جام فجر G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 10، 6 و 3.6 امتیاز برای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد.
وی ادامه داد: امیراسکندری، حسن صادقی و شفیع رستمی از بلژیک، رامل جمالوف و گوندُز عبدالایف از آذربایجان، عبدل صبور عمری و سید صادق هاشمی از افغانستان، هاکان باگتاس از آلمان، رضا شجاعی از اتریش، داولات میرزایف از تاجیکستان، توفیک جارکاس از سوریه، مانا سیدی از تونس، علی راد از سوریه داوران خارجی هستند که این دوره از رقابت ها را داوری می کنند.
رئیس هیات تکواندو البرز گفت: همچنین حافظ مهدوی، رحیم صفایی، سیدرضی مروج حریری، ناصر اسحاقیان، پیمان ثابت، محمدرضا صفایی پور، سیدآرش آیین جمشید، سیروس سمیعی، سیدمحسن جوادی نیا، دانش دولتخواه، بختیار نوروزی، محمدرضا رضایی، یدالله پیرهادی، حسین میرباقری، سیدمحمد رهبر هاشمی، مهدی اسکندری، اصغر اسماعیلی، داریوش یحیی، بهرام صادقی، داود قارداشخانی و محمد کرمی از ایران در این رقابت ها به قضاوت می پردازند.
نوذری افزود: های نام مون از کره جنوبی، شیانی آگاروال از هندوستان، اوزلم چاکر از ترکیه، فاطمه بابایی، سیده مرجان طاهری، مرجان تیموری، زهرا افتخاری، مرجان نریمانی، سیده زهرا صمدیان، مرضیه چگونیان، شهره اسفندیاری، میترا برک پور، بنفشه وفادارایمانی، راضیه آقاجانپور، یلدا بشک، راضیه سینایی، میترا حاذق رحیمی و زیبا دودانگه از ایران رقابت های گروه زنان را قضاوت می کنند.
وی ادامه داد: همچنین رقابت های تکواندو باشگاه های آسیا در روزهای 3و 4 اردیبهشت، با حضور ناظر فنی فدراسیون جهانی به میزبانی البرز برگزار می شوند.
استان البرز دارای 37 هزار و 854 تکواندو کار در گروه های مختلف سنی است.
7414/ 6155

انتهای پیام /*

   #البرز #تکواندو #هند #سوریه #داوری #المپیک

محتوای خبر «میزبانی رقابت های ورزشی بین المللی موجب تحکیم دوستی می شود» را در سایت «ایرنا» ببینید