تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
n82891548-72295454.jpg

به گزارش ایرنا، بهرام مشتاقی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: در مسابقات انتخابی تیم ملی برخی کشتی گیران نامدار همچون رضا خدری، مجید خلیلی و سایر ملی پوشان که در رقابت های قهرمانی آسیا و مسابقات بین المللی اوکراین حضور داشتند مقابل حریفان مغلوب و حذف شدند.
وی ادامه داد: این موضوع نشان دهنده آن است که کادر فنی و مدیر تیم ملی باید در انتخاب کشتی گیران برای حضور در تیم ملی بیشتر دقت کنند و بررسی های دقیق داشته باشند.
مشتاقی بیان کرد: وقتی کادر فنی تیم ملی با اعضای شورا در انتخاب ملی پوشان برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا مشورت نمی کنند و تیم را بدون نظرخواهی از ما می بندند با کسب جایگاه پنجمی در آسیا ضربه می خوریم.
عضو شورای فنی تیم های ملی تصریح کرد: تیم ملی با چند تغییر براحتی می توانست قهرمان آسیا شود و از سوی دیگر اعضای شورای فنی همواره در کنار کادر فنی هستند و از آنها حمایت خواهند کرد.
وی گفت: برای کشتی ایران که همیشه یک سر و گردن بالاتر از آسیا بوده، خیلی جالب نیست که در آسیا پنجم شود در حالی که با برنامه ریزی صحیح و دقت در انتخاب ملی پوشان می توانستیم قهرمان آسیا شویم.
مشتاقی ادامه داد: شورای فنی قصد مواخذه کادر فنی و به خصوص مدیر تیم ملی را ندارد، اما نباید کاری کنند که کشتی گیران مستعد، جوان و آینده دار هدر بروند و از کشتی زده شوند، همانطور که دیدید کشتی گیران جوان روز پنجشنبه در مرحله نخست انتخابی تیم ملی، بسیار شاداب و با انگیزه ظاهر شدند و حیف است این چهره ها دیده نشوند و برای آن ها برنامه ریزی درست صورت نگیرد.
وی همچنین درباره بازگشت رسول خادم به فدراسیون کشتی گفت: بازگشت او نشان دهنده این نیست که مشکلات کشتی حل شده است. خادم به نظر اعضای مجمع احترام گذاشت و به کشتی بازگشت چرا که دو مرتبه با استعفایش مخالفت کردند اما دغدغه های مالی همچنان پابرجاست و از سوی دیگر نیز خطر تعلیق کشتی ایران را تهدید می کند.
مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی فرنگی و آزاد برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان به ترتیب روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.
چهار کشتی گیر نخست هر وزن سهمیه حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی را کسب می کنند.
مرحله نهایی انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان اواخر اردیبهشت برگزار می شود.
همچنین پیکارهای کشتی قهرمانی آسیا اواسط اسفند سال 96 در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار شد که تیم ملی کشتی فرنگی با سه مدال طلا و یک نقره در جایگاه پنجم ایستاد.
ورزشی**1067*شبس*1488 **

انتهای پیام /*

   #کشتی فرنگی #پایتخت #مدال طلا #قرقیزستان #بازی های آسیایی #بیشکک #اوکراین

محتوای خبر «مشتاقی: فرنگی کاران آینده داری ظهور کردند» را در سایت «ایرنا» ببینید