تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پیام رسان های داخلی امنیت شبکه ها را افزایش دهند

اقتصاد ایران: معاون فرهنگی سپاه، با تاکید بر ضرورت استفاده از پیام رسان های داخلی گفت: شبکه های پیام رسان داخلی باید امنیت شبکه ها را به حدی افزایش دهند که اطلاعات مخاطبین آن ها محفوظ بماند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی سپاه در حاشیه آیین تکریم و معارفه جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هر کسی ایرانی است و تابعیت ایران را داشته باشد از اینکه تمام دست اندرکاران و مدیران یک شبکه پیام رسان در داخل کشور باشند قطعا احساس امنیت بیشتری می کند تا اینکه سازمان های جاسوسی و دشمنان ملت ایران چنین شبکه ای داشته باشند.

وی ادامه دارد: به عبارت دیگر، هر کس عرق ایرانی داشته باشد برای فعالیت در چنین شبکه هایی احساس امنیت بیشتری می کند تا اینکه در شبکه ای حضور داشته باشد که بیگانگان مدیریت آن را بر عهده داشته باشند؛ کسانی که چهار دهه است از هیچ کاری علیه ملت ایران کوتاهی نکردند.

معاون فرهنگی سپاه با اشاره به برخی فضاسازی ها درباره نبود امنیت اطلاعات در پیام رسانهای داخلی ادامه داد: البته دشمنان انقلاب در جنگ روانی و شایعات فضا را به گونه ای منقلب می کنند، گویا اینجا محیط ما امن تری برای فعالیت ایرانی ها است؛ با این حال این را هم باید گفت که شبکه های پیام رسان داخلی باید امنیت شبکه ها را به حدی افزایش دهند که اطلاعات مخاطبین آن ها محفوظ بماند.

سردار نقدی افزود: وقتی مقام معظم رهبری فتوا دادند که استفاده از بمب اتم حرام است، در واقع پاسخ به شایعاتی بود که عنوان می کردند ایران دنبال بمب هسته ای است لذا حفظ اسرار مخاطبین شبکه های پیام رسان داخلی نیز چنین حکمی دارد چون برای حفظ اسرار در اسلام تاکیدات بسیاری وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: پیام رسان های خارجی از اعضای خود بردگی می کشند یعنی ما تمام سوئیچ ها و فیبرهای نوری را نصب می کنیم و می کشیم، اما با وجود همه این زحمات و هزینه هایی که انجام می دهیم، بهره آن را دشمنان می برند و ما با وجود همه پیشرفت هایی که در کشور داریم در شبکه های پیام رسان که مدیریت آن در دست بیگانگان است، فعالیت می کنیم، لذا امیدواریم رئیس جمهور زشتی فعالیت ایرانی ها در شبکه هایی که مدیریت انها در دستان خارجی ها است، متوجه شوند و هر چه زودتر برای آن اندیشه کنند.

   #سپاه #مقام معظم رهبری #رئیس جمهور