تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت:ما نمی خواهیم بمب اتمی بسازیم و بر روی حرف خود هستیم. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : 388797_202.jpg

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت:ما نمی خواهیم بمب اتمی بسازیم و بر روی حرف خود هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان با اشاره به نام گذاری بیستم فروردین به نام روز فناوری هسته ای در سال 85 از سوی شورای انقلاب فرهنگی، خاطرنشان کرد: مهندسین و مسئولان انرژی هسته ای توانستند زنجیره تولید اورانیوم و غنی سازی آن را به طور کامل در ایران تشکیل دهند در این راستا این روز به منظور پاسداشت از زحمات آنها به این نام، نهاده شد.

وی ضمن دعوت مردم به تقوای الهی، اظهار کرد: امام موسی بن جعفر (ع) می فرمایند یکی از بزرگ ترین گناهان کبیره دروغ گفتن است که انسان عاقل در سخن و عملش برای رسیدن به خواسته اش نباید دروغ بگوید.

طباطبایی نژاد در خطبه نخست با بیان اینکه یکی از مواردی که انسان را منحرف می کند مال و فرزند است، گفت: خداوند می فرماید همانا مال و فرزند برای شما فتنه اند. البته منظور از فتنه این است که این دو از مواردی اند که خداوند به وسیله آن انسان را مورد آزمایش قرار می دهد.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: مال و فرزند از زینت ها و نعمت های خوب خدا هستند و منظور از فتنه این است که خداوند از مال و فرزند سوال می کند. چگونه مال را صرف کردی و فرزندانت را چگونه هدایت فرمودی؟

طباطبایی نژاد افزود: تربیت فرزند صالح باعث می شود والدین بعد از مرگشان پرونده اعمالشان بسته نشود و هم چنان پرونده آنها باز نگه داشته شود.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) می فرمایند هر فرزند سه حق عمده بر پدر خود دارند، ادامه داد: نخستین حق این است که مادر خوبی برای او انتخاب کند که این امر حتی قبل از ازدواج باید در نظر گرفته شود زیرا مادر در فرزند اثر بسیار فراوانی دارد. دومین حق این است که اسم خوبی برای او انتخاب کنند زیرا در قیامت به همان اسم او را صدا می کنند و سومین حق این است که در ادب و تربیت فرزند کوشا باشند و او را مودب به آداب الهی تربیت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: اسلام در خصوص نحوه تربیت فرزند روایات وآیات مختلفی در قرآن دارد و واجب کرده است که پدر بر آن کسی که تحت نظر خود دارد (فرزند) ادب یاد داده و واجبات الهی را به او بیاموزد.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه پدران نباید نسبت به فرزندان خود بی توجه باشند، گفت: حتی مواقعی وجود دارد که فرزند می خواهد آداب الهی را یاد بگیرد اما پدر او را منع می کند. پدری که نسبت به تربیت فرزندان خود بی تفاوت باشد مورد پذیرش اسلام و پیامبران نیست.

وی با اشاره به اهمیت تربیت فرزندان و فرا گرفتن اداب الهی و هم چنین گرامی داشتن و احترام گذاشتن به آنها توسط والدین، خاطرنشان کرد: در مساجد باید روحانیون و پیش نمازها بیشتر به این موضوع بپردازند و بیشتر مردم را به این مورد راهنمایی کنند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: مردم اهل زمین می توانند به خوبی زندگی کنند به شرطی که همدیگر را دوست بدارند و هر آنچه برای خود نمی خواهند برای دیگران نیز نخواهند، به امانت همدیگر خیانت نکنند و به حق عمل کنند در این صورت تحت رحمت خداوند قرار می گیرند.

طباطبایی نژاد در خطبه دوم با بیان اینکه سال جاری سال عزت و سر بلندی مسلمین باشد، گفت: خداوند باران رحمت الهی را برمملکت نازل کند.

وی ادامه داد: هجدهم فروردین ماه، روز سلامت است و طبق گفته امام موسی بن جعفر (ع) از موارد مهم در تامین سلامتی پرهیز کردن است. سر رشته همه دواها پرهیز کردن است. هم چنین طبق گفته امام علی(ع) ترک گناه منجر به تامین سلامت روح می شود.

امام جمعه اصفهان به قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا در 18 فروردین 59 اشاره کرد و افزود: جیمی کارتر وزیر خارجه آمریکا قطع رابطه سیاسی با ایران را اعلام کرد و امام (ره) فرمودند "خبر قطع رابطه ایران با آمریکا را دریافت کردم و اگر کارتر در همه عمر خود یک کار نیک کرده است که به خیر و صلاح مردم و به نفع مظلومین باشد همین قطع رابطه است."

طباطبایی نژادتصریح کرد: امام در رابطه با تحریم ها نیز گفتند این امر باعث پیشرفت می شود و یکی از راه های پیشرفت هر جامعه ای این است که خود باور کنیم می توانیم کارهای خود را انجام دهیم. ایشان هم چنین گفتند این قطعه رابطه را به فال نیک می گیریم زیرا به معنای قطع امید آمریکا از ایران است.

وی با بیان اینکه کشورهای عربی قطعه رابطه نکردند و نفت و دلار می فروشند تا اسلحه تهیه کنند، افزود: این در حالی است که طی این مدت ما پیشرفت کردیم و توانستیم بر روی پای خود بیاستیم.

امام جمعه اصفهان به بیانات مقام رهبری اشاره کرد و ادامه داد: ایشان فرموند جمهوری اسلامی استقلال خود را حفظ کرده و آزادی واقعی دارد، زیرا آزادی در فکر کردن و حرف زدن داریم.

طباطبایی نژاد گفت: طبق فرموده مقام رهبری آزادی کامل در کشور وجود دارد و البته که هر آزادی محدود به قوانین است و آزادی به معنای خلاف عرف و صلاح انسان ها نیست و آزادی باید در محدوده قانون و شرعیت باشد که به طور کامل در کشور وجود دارد و کشور استقلال اقتصادی خود را حفظ کرده است.

وی به شعار امسال از سوی رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری با انتخاب شعار حمایت از کالای ایرانی از مسئولان، مردم و تولید کنندگان می خواهند که از کالای ایرانی حمایت کنند و مسئولان از ورود کالای قاچاق جلوگیری کنند، مردم کالای غیر ایرانی نخرند و تولید کنندگان تولیدات داخلی خوبی داشته باشند.

وی به تاسیس بنیاد مسکن توسط دستور امام خمینی(ره) در سال 58 اشاره کرد و افزود: بنیاد مسکن با هدف کمک به قشر مستضعف و بیچارگان بنا شد و مردم و خیرین باید در جهت رفع مشکلات این قشر کمک کنند.

   #اصفهان #امام جمعه #امام جمعه اصفهان #سلامت #بنیاد مسکن #استقلال #کشورهای عربی #نماز جمعه #قرآن #ازدواج

محتوای خبر «امام جمعه اصفهان: روی حرف خود هستیم؛ نمی خواهیم بمب اتم بسازیم» را در سایت «انتخاب» ببینید