تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
فارابی
نوروز امسال ۱۳۳ عنوان فیلم ایرانی از شبکه های تلویزیون نمایش داده شد که حدود بیست فیلم جدید و برای اولین بار پخش شدند که در میان فیلم های جدید ایرانی پخش شده، ده فیلم (مالکیتی- مشارکتی) متعلق به بنیاد سینمایی فارابی بود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم های سینمایی نظیر، «ویلایی ها»، «دریاچه ماهی»، «عقاب صحرا»، «نفس»، «ماجرای نیمروز»، «متولد ۶۵»، «خانه ای در خیابان چهل و یکم»، «قهرمانان کوچک»، «سارا و آیدا» و «دزد و پری» از آثار جدیدی بودند که از شبکه های سیما پخش شدند.

به جز این فیلم های جدید، تعداد دیگری فیلم سینمایی متعلق به بنیاد سینمایی فارابی در ایام نوروز مجدداً از شبکه های سیما به نمایش درآمد.

در ایام نوروز شبکه یک در ساعت ۱۶، شبکه دو ساعت۱۷:۳۰، شبکه سه ساعت یک بامداد، شبکه چهار ساعت ۲۰:۳۰، شبکه پنج ساعت ۱۳:۳۰، شبکه نمایش ساعت های ۲۱ و ۲۳ و شبکه کودک ساعت ۱۴ این آثار را پخش کردند.

محمدمهدی یادگاری، مدیر‎کل تامین برنامه های خارجی سیما بیستم اسفندماه ۹۶ در نشستی درباره فیلم های سینمایی ایرانی که در ایام نوروز ۹۷ از تلویزیون پخش می شوند، گفته بود: «ما امسال ۱۳۳ عنوان فیلم از شبکه های یک تا پنج، نمایش، پویا، کودک و نسیم پخش می کنیم. تعدادی از این فیلم ها جدید هستند و برای اولین بار پخش می شوند.»

500

   #نوروز #فیلم سینمایی #تلویزیون #شبکه سه

محتوای خبر «پخش ده فیلم سینمایی ایرانی متعلق به بنیاد سینمایی فارابی در ایام نوروز» را در سایت «ایسکا نیوز» ببینید