تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
گروه اجتماعی- رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلانگفت: اعتکاف توفیقی برای پیراستن جان و صفا بخشیدن به روح و تطهیر صحیفه اعمال انسان است.

حجت الاسلام محمدعلی عظیمی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان در گفت وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: اعتکاف سرپناه محکم و مقاومی در برابر طوفان توطئه های دشمنان است و نسل جوان برای ایمن ماندن از توطئه ها و فسادهای دشمنان در سنت معنوی اعتکاف شرکت کنند.
وی افزود: اعتکاف در مسجد و دوری از دنیای مادی به زندگی انسان هویت می بخشد و این توفیق بزرگی است که شامل حال معتکفین گردیده است.
حجت الاسلام عظیمی اعتکاف را در پرورش و سازندگی انسان به ویژه جوان ها بسیار موثر دانست و بیان کرد: بسیاری از مسائل معنوی را می توان در اعتکاف تجربه کرد و بر اثر همین تجربه های ارزشمند است که می توان پس از حضور در این مراسم معنوی، تغییرات خوبی را در جوان ها مشاهده کرد.
وی اعلام کرد: مراسم معنوی اعتکاف فرصت خوبی برای جوان ها است تا با پیداکردن و انس گرفتن با دوستان صالح و شایسته جدید، از اثرات آن برای سازندگی روحی و معنوی خود در زندگی آینده بهره گیرند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی دهگلان بیان کرد: اعتکاف فرصت بسیار مناسبی است تا انسانی که در پیچ و خم های زندگی مادی غرق شده، خود را بازیابد و به قصد بهره بردن از ارزش های معنوی، از علایق مادی دست بکشد.
وی اعلام کرد: اعتکاف فرصتی است تا فرد خود را در اختیار پروردگار بگذارد و تقاضا کند تا او را در راه او ثابت قدم نگه دارد تا بتواند به دریای بیکران انس و مهر خداوند که یکسره مغفرت و رحمت است، متصل شود.
حجت الاسلام عظیمی یادآور شد: اعتکاف زمینه توبه و بازگشت است؛ بازگشت به قرآن و معنویت، بازگشت به دعا و استمداد از عالم غیب، بازگشت از خودمداری به خداگرایی و شکی نیست آنها که مسئولیت های حساس تر و بزرگ تری دارند، بیش از دیگران به خودسازی و اعتکاف نیاز دارند.
انتهای پیام

   #قرآن

محتوای خبر «اعتکاف توفیقی برای صفا بخشیدن به روح و تطهیر صحیفه اعمال انسان است» را در سایت «ایکنا» ببینید