تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
نتایج بنچمارک گلکسی A6 و A6+ سامسونگ لو رفت

گوشی های سری A سامسونگ طیف وسیعی را از کوچک و بزرگ در برمیگیرند. در این میان نام هایی مانند A5 و A7 به چشم می خورد، اما سامسونگ تا امروز گوشی ای با نام A6 معرفی نکرده است. آیا امسال قصد معرفی آن را دارد؟ حالا با اخبار جدید این موضوع بعید به نظر نمیرسد. دو گوشی جدید سامسونگ با کدهای SM-A600FN و SM-A605G در بنچمارک گیک بنچ رویت شدند.

اگر قرار باشد سامسونگ قرار باشد روند نامگذاری سابق خود را ادامه دهند، این گوشی ها احتمالاً گلکسی A6 و A6+ نام خواهند گرفت. البته در این بین استثنا نیز وجود دارد، به عنوان مثال گلکسی A8 سال 2018 با کد A530 در بچمارک دیده شده بود. در هر حال گلکسی A6 سامسونگ از چیپ ست اختصاصی این شرکت، اگزینوس 7870 که پیش تر در گوشی A3 سال 2017 و تعدادی از گوشی های سری J استفاده شده بود، قدرت خواهد گرفت. این چیپ ست دارای 8 هسته پردازشی Cortex-A53 و پردازنده گرافیکی Mali-T830 MP1 خواهد بود.

Galaxy_A6_and_A6002.png

مانند گلکسی J8 که به تازگی اطلاعات آن نیز به تازگی نشر کرده است، مدل گلکسی A6+ سامسونگ دارای چیپ ست اسنپدراگون 625 است که مانند نسخه استاندارد، دارای پردازنده ای با هشت هسته Cortex-A53 و پردازنده گرافیکی آدرنو 506 است. نسخه پلاس دارای حافظه رم بیشتری است و به جای 3 گیگابایت از 4 گیگابایت رم بهره میبرد. هر دوی این گوشی ها با آخرین نسخه از اندروید، 8.0 اوریو عرضه خواهند شد.

Galaxy_A6_and_A6_003.png

همانند دو گوشی J8 و J8+ عملکرد اسنپدراگون 625 و اگزینوس 7870 تقریباً یکسان می باشد و دلیل تفاوت چیپ ست ها در دو گوشی تنها موضوع داشتن مودم مناسب برای منطقه جغرافیایی خاص است. گوشی که انتهای کد آن FN دارد، در بازار جهانی و دیگری با حرف N در آمریکای جنوبی و آسیا عرضه خواهد شد. البته جای نگرانی وجود ندارد، چرا که نسخه پلاس در بازار جهانی نیز موجود خواهد بود، هر چند که ممکن است در دسترس بودن آن در مقایسه با نسخه استاندارد کمی محدودتر باشد.

Galaxy_A6_and_A6006.png

برخلاف گوشی های سری J8، گوشی های سری A مانند گوشی A8 با نمایشگرهای تمام صفحه و بدون حاشیه عرضه خواهند شد. البته هنوز هیچ تصویری نه به صورت رسمی و نه توسط افشاگران در فضای اینترنت منتشر نشده است، اما در روزهای آینده و اخبار تکمیلی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

   #سامسونگ #بازار جهانی #اینترنت #استاندارد