تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در سخنان خود در اجلاسیه مجلس خبرگان، بعد از ارائه گزارشی از عملکرد 40 ساله انقلاب اسلامی، توصیه هایی به رئیس جمهور داشت. او همچنین در مورد غائله دراویش گنابادی و نیز مباحث پیرامون قانون حجاب در ایران سخنانی بیان کرد.
410761_934.jpg

به گزارش فارس، آیت الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در چهارمین اجلاسیه رسمی دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری که صبح دیروز در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با ابراز تأسف از درگذشت آیت الله شاه آبادی عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: برادر بزرگوار آقای شاه آبادی هم سنگر امام بودند و در دوران عمر خود بسیار خوب عمل کردند و مورد احترام بودند و در حوزه های علمی و صحنه سیاسی با عزت زندگی کردند و امیدواریم مشمول عنایات خداوند باشند.
آیت الله جنتی با اشاره به مسئله حجاب ضمن تأکید بر اینکه حجاب، عفت و شرافت زن است و باید حفظ شود، تصریح کرد: عده ای به هر دلیلی این مایه عفت را خدشه دار می کنند و امروز برخی حجاب اجباری را مطرح می کنند که مباحث مربوط به بی حجابی به نوعی ترویج فسق و فجور است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزود: قانون اساسی بر پایه دین اسلام تشکیل شده و موضوع حجاب اجباری که مطرح می کنیم، دین اسلام و شرع است. اسلام با تظاهر به فساد و فسق به عنوان منکر و گناه برخورد می کند و باید با این حرکات برخورد شود.
جوانان نمی دانند در بحث فرهنگی در قبل انقلاب از کجا به کجا رسیدیم.
آیت الله جنتی در ادامه با اشاره به دوران 40 ساله انقلاب اسلامی تصریح کرد: با همه دشمنی هایی که شد خوشبختانه ما در این مدت 40 سال موفق بودیم و در هشت سال جنگ تحمیلی به رغم فشارهایی که به ما آوردند، مقاومت کردیم و نشان دادیم اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و در عرصه سیاسی نیز می تواند موفق باشد.
وی اولین دستاورد را دستاورد فرهنگی دانسته و خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم سایر دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد.
رئیس مجلس خبرگان رهبری در همین راستا افزود: موضوع ایثار و جهاد فی سبیل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبیک به امام راحل به میدان جنگ رفتند و برای شهادت ورود کردند و حتی بسیاری از آنها از شهید نشدن غصه می خوردند.
آیت الله جنتی با اشاره به برخی مشکلات فرهنگی در رژیم سابق تصریح کرد: قبل از انقلاب دختران حجاب مناسبی نداشتند و معلوم نبود جوانان به کجا می روند، همچنین شاهد رسانه ای فاسد بودیم، ولی هم اکنون دستاورد ما چه بوده و چه می بینیم؟
وی با تأکید بر اینکه مظاهر فساد بعد از انقلاب از بین رفت اما برخی جوانان نمی دانند از کجا به کجا رسیده ایم، اظهار داشت: در همین تهران مشروب فروشی بیشتر از کتاب فروشی بود و ما باید دستاوردها را بشناسیم و حفظ کنیم. این حفظ دستاوردها وظیفه کسانی است که در صف مقدم هستند که سپاه، بسیج و خبرگان از آن جمله اند.

شیعه انگلیسی برای ایجاد اختلاف است

آیت الله جنتی در ادامه بابیان اینکه نباید وحدت خود را از دست بدهیم، تصریح کرد: امروز دشمن سعی دارد بین شیعه و سنی اختلاف بیندازد و با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف دارند. وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی خاطرنشان کرد: بین شیعه و سنی فرقی وجود ندارد و هرکسی این موضوع را مطرح می کرد، امام با او برخورد می کرد.

وقتی در مدرسه دانش آموز تربیت نشود در دانشگاه نباید از آن توقع داشت

رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیشرفت های انقلاب اسلامی، اضافه کرد: درگذشته خیلی از روستاهای ما برق نداشتند و مسیرهای بین شهری ما جاده نبود، ولی امروز وضع ما در بخش های مختلف با پیشرفت زیادی روبه رو بوده و نباید از اینکه وضعیت معیشت مردم عوض شده راحت بگذریم، برای مثال امروز خیابان های ما پر از ماشین است که درگذشته همه مردم توان خرید آن را نداشتند.
آیت الله جنتی با اشاره به عملکرد دولت در حوزه آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز در بسیاری از مدارس ما دانش آموزان نماز نمی خوانند و ما وظیفه داریم از مسئولان بخواهیم این موضوعات را حل کنند چون وظیفه خبرگان همین است که به این اتفاقات ایراد گرفته و جواب بخواهند، چون وقتی در مدرسه دانش آموز تربیت نشود در دانشگاه نباید از آن توقع تربیت داشت.

همه باید مرهم درد معیشتی مردم باشیم

وی در ادامه با اشاره به وضعیت معیشت مردم در شرایط کنونی افزود: دشمن تابه امروز خیلی تلاش کرده با تحریم ما را به زانو درآورد، اما خدا ما را حفظ کرده است. همه ما باید بسیج شویم تا مرهمی بر درد مردم باشیم و نباید موضوعاتی چون حقوق های نجومی رخ دهد. آیت الله جنتی با تأکید بر عدم استفاده بی جهت از منابع کشور تأکید کرد: امروز خیلی جشن ها برگزار می شود که دائماً با هزینه های سنگینی روبه رو است و در بودجه باید به موضوع مبالغ اضافی دقت کرد. وی در همین راستا ادامه داد: متأسفانه در برخی موارد بودجه اضافی را الزام به هزینه می دانند که این خلاف شرع است و من بارها تأکید کرده ام که این نظام امانتی در دست ماست که تا ظهور باید به آن خدمت کنیم و بودجه اضافی را می توان در راه درست خرج کرد.

در دولت خیلی از افراد انقلابی نیستند

رئیس مجلس خبرگان رهبری خطاب به رئیس جمهور که یکی از حضار اجلاسیه خبرگان بود، تصریح کرد: استخدام افراد نادرست در پست ها خوب نیست و در دستگاه های شما خیلی از افراد هستند که حداقل انقلابی نیستند و حداکثر مقداری با انقلاب فاصله دارند. در انتخاب افراد باید دقت شود چون برخی از این افراد به دنبال ثروت اندوزی هستند.
وی در ادامه با اشاره به فرمایش حضرت امام با این مضمون که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور! نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد و اگر نا اهلانی هستند عزلشان کنید. یکی از این وزارتخانه های پر رفت و آمد مرتب به من نامه می زند که افرادی در این مجموعه حضور دارند که اعتقادی به انقلاب ندارند و این سؤال را مطرح می کنند که چه کسی باید به این موضوع رسیدگی کند.
اینکه با قمه و چاقو امنیت مردم را زیر سؤال برند، قابل قبول نیست
رئیس مجلس خبرگان رهبری پیرامون وقایع اخیر در خیابان پاسداران تهران خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم عده ای امنیت مردم را زیر سؤال ببرند و از نیروی انتظامی و عزیزان خود در قوه قضائیه تشکر می کنیم، چون اگر این افراد نبودند معلوم نبود چه اتفاقی در کشور بیفتد. اینکه عده ای با چاقو و قمه امنیت مردم را خدشه دار کرده و آدم بکشند، به هیچ وجه قابل قبول نیست.

آیت الله جنتی رئیس خبرگان باقی ماند

در جریان چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری انتخابات هیئت رئیسه و اعضای کمیسیون های مجلس خبرگان رهبری برای دو سال آینده برگزار و آیت الله جنتی از مجموع 78 رأی با 66 رأی مجدداً به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد و آیت الله بطحایی نیز پنج رأی آورد.
همچنین آیت الله هاشمی شاهرودی با 72 رأی و آیت الله موحدی کرمانی با 70 رأی به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم رئیس انتخاب شدند. نمایندگان مجلس خبرگان، آیت الله خاتمی را با 50 رأی و آیت الله کعبی را با 42 رأی به عنوان منشی های هیئت رئیسه برگزیدند. در رأی گیری برای انتخاب منشی ها، آیت الله کعبی جایگزین آیت الله دری نجف آبادی شد.

   #خبرگان رهبری #رئیس مجلس #رئیس جمهور #معیشت مردم #دانش آموز #قانون اساسی #قوه قضائیه #نیروی انتظامی #نمایندگان مجلس #شهادت

محتوای خبر «آیت الله جنتی: آقای رئیس جمهور! نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد» را در سایت «جوان آنلاین» ببینید