تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
خبرگزاری شبستان: مجله علوم انسانی زاویه، امشب ۱۶ اسفند با حضور چهار کارشناس قصد دارد تا به این سوال پاسخ دهد که کار ویژه دانشگاه برای حل مسائل جامعه ایرانی چیست؟

بر پایه این گزارش، عبدالله صلواتی مجری زاویه، دراین برنامه میزبان سید محمدتقی احمدی، رییس دانشگاه تربیت مدرس، محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، دکترحسین سلیمی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی و ناصرباقری مقدم، معاون سیاستگذاری وبرنامه ریزی نقشه جامع علمی کشور می شود.

بیکاری، ناامیدی، اعتیاد، فقر، بحران های زیست محیطی از قبیل آب و ریزگرد ونیز تهاجم فرهنگی و ... از جمله معضلاتی هستند که از زبان نخبگان کشور مطرح و شنیده می شود که بنا بر نظر برخی جامعه شناسان جامعه را دچار بی تفاوتی نخبگانی کرده است.

مجله علوم انسانی زاویه امشب در صدد است تا با حضور کارشناسان به این سوالات پاسخ دهد : آیا دانشگاه به عنوان یک نهاد اجتماعی می تواند سیستمی به مسائل ورود و آن ها را حل کند؟ و آیا دانشگاه برای حل مسائل کارویژه­ای دارد؟ آیا دانشگاه ملزومات لازم و استقلال کافی را در این زمینه دارد؟ یا صرفا رسالت دانشگاه پرداختن به مسائل انتزاعی و تئوریک و انجام صرف وظایف آموزشی است تا پرداختن جدی به مسائل عینی؟ رویکرد مدیران در جامعه برای حل مسائل و بحران ها از طریق دانشگاه ها چیست؟

زاویه به تهیه کنندگی حسین مروی تنها برنامه تخصصی تلویزیون در حوزه علوم انسانی است که به صورت مناظره برگزار می شود و به صورت هفتگی چهارشنبه ها ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش و روز بعد ساعت 14:30 بازپخش می شود.

پایان پیام/248
ضمیمه :

   #علامه طباطبایی #نقشه #دانشگاه علامه #تهاجم فرهنگی #تلویزیون #استقلال