تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
رئیس سازمان بهزیستی کل کشور از آمادگی افزایش پذیرش معتادان متجاهر در سراسر کشور در آستانه سال جدید خبر داد. 248711_857.jpg

شعارسال: انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به اینکه براساس بررسی های انجام شده هرساله با جمع آوری و پذیرش معتادان متجاهر، میزان سرقت، جرم و جرائم به حداقل می رسد، گفت: براساس تکلیفی که شورای عالی هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر مصوب کرده است، سازمان بهزیستی مسئولیت صدور مجوز، نگهداری، توان بخشی و بهبودی معتادان متجاهر را درسراسر کشور عهده دار شده است، بنابراین در این خصوص تشکیل جلسات اولیه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه به استان ها تکلیف شده تا در آستانه سال جدید نسبت به پذیرش معتادان متجاهر در سراسر کشور و نگهداری آنها اقدامات لازم را انجام دهند، افزود: باید بتوان شرایط لازم را برای بازتوانی و کاهش عوارض ناشی از حضور معتادان در سطح شهر فراهم کرد، در حال حاضر بیش از ۸ هزار از این افراد تحت پوشش و نگهداری سازمان بهزیستی قرار دارند، همچنین ظرفیت ۴ هزارنفر دیگر هم در سال جدید ایجاد شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کل کشور تصریح کرد: در استان ها مشکل کمبود ظرفیت وجود نداشته و با ارزیابی و بررسی صورت گرفته ۱۱ استان دارای بیشترین معتاد متجاهر در اولویت قرارگرفتند، البته این کار تداوم خواهد پیدا کرد و در آستانه سال جدید پذیرش معتادان متجاهر در دستور کار قرار دارد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: 22 اسفند 1396، کدخبر: 13961222000825، www.farsnews.com

   #مواد مخدر #عوارض