تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال تاکنون 3 نفر جان باختند ، آماری که امیدواریم تا پایان امشب زیاد نشود اما متاسفانه تجربه نشان می دهد که برخی هم وطنان با وجود تمام هشدارها باز هم بی احتیاطی می کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، همزمان با شب چهارشنبه سوری متاسفانه خبرهای تلخ هم از بی احتیاطی هموطنان به گوش می رسد، به عنوان نمونه همین امشب خانمی در زنجان به علت ترس از صدای مهیب انفجار مواد محترقه جان خود را از دست داد.

پیش از این هم اعلام شده بود، یک جوان 19 ساله مشغول به ساخت نارنجک دستی بود که ناگهان نارنجک منفجر و یک ساختمان دو طبقه در خیابان مرتضوی تهران تخریب شد. در این حادثه علاوه بر مصدومیت شدید جوان 19 ساله، یک تن از آتش نشانان نیز مصدوم شد.

اما جالب است بدانید مجتبی خالدی ، سخنگوی اورژانس کشور، در ارتباط با آمار مصدومین چهارشنبه آخر سال از ابتدای اسفند ماه سال جاری گفته است: طی این مدت 373 نفر در سراسر کشور مصدوم شده اند که 54 نفر به اورژانس پیش بیمارستانی منتقل و 9 نفر در محل توسط نیروهای اورژانس درمان شده اند.

وی افزود: 274 نفر نیز مراجعه به اورژانس بیمارستانی داشته و تاکنون 227 نفر درمان و ترخیص شده اند.

سخنگوی اورژانس کشور خاطرنشان کرد: 93 نفر از این افراد در بیمارستان بستری شده که 6 نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه بوده اند همچنین تاکنون 2 نفر در زنجان و همدان بر اثر سوختگی های ناشی از انفجار مواد محترقه جان خود را از دست داده اند.

خالدی عنوان کرد: بیشترین تعداد مصدومین مربوط به تهران 69 نفر، آذربایجان شرقی با 38 نفر و آذربایجان غربی با 36 نفر بوده است.

مرگ نوجوان 15 ساله

ساعت 19: لحظاتی پیش مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس شهر تهران گفت: براثر انفجار مواد محترقه و حوادث مرتبط با شب آخرین چهارشنبه سال (چهارشنبه سوری)یک نوجوان 15 ساله جان خود را از دست داد.

محمدکرم درآبادی افزود: تا این لحظه 38 نفر به دلیل مصدومیت و سوختگی ناشی از انفجار مواد محترقه به مراکز درمانی تهران منتقل شدند.

وی اظهار کرد: 2 نفر از مصدومان( 15و 30 ساله) به دلیل شدت جراحات وارده نقص عضو شدند.

مصدومیت 2 نفر در باقرشهر

ساعت 19/15: شامگاه سه شنبه و هم زمان با شب چهارشنبه آخر سال انفجار مواد محترقه در منزل مسکونی باقرشهر ۲ مصدوم برجا گذاشت.

636565656244036670.jpg

آمار مصدومان کل کشور ۴۶۴ نفر

19:25/ کولیوند در جمع خبرنگاران: آمار مصدومان کل کشور ۴۶۴ نفر است که ۱۲۹ نفر بستری شده اند و از این تعداد ۱۷ قطع عضو داشته ایم. ۱۵۸ نفر دچار سوختگی شده و آسیب به چشم هم ۱۵۷ فقره بوده است.

وی درخصوص آمار امروز نیز گفت: ۵۰ نفر بستری، ۵ قطع عضو را در آمار داشته ایم و این در حالی است که تهران ۳۹ مصدوم تاکنون داشته و در در کل کشور دو نفر فوتی تا الان بوده است.

این گزارش به روز رسانی می شود...

   #حوادث #زنجان #چهارشنبه سوری #همدان #شهر تهران #آذربایجان شرقی