تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
افتتاح نمایشگاه بوم گردی در برج میلاد

نخستین نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی در برج میلاد افتتاح شد.

نخستین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیرعامل برج میلاد افتتاح شد.

علی درویش پور مدیرعامل برج میلاد تهران گفت:

صنایع دستی ایران از زیبایی بالایی برخوردار است که باید به مردمان جهان معرفی شود و خوشحالیم که در این نمایشگاه گوشه ای از هنرهای سنتی و صنایع دستی کشورمان به نمایش درآمده است.

او اضافه کرد:

این هنر صنعت علاوه بر این که نشان دهنده اصالت فرهنگی و سنت های زیبای ما است، در اشتغال زایی کارآفرینی و درآمدزایی نیز تأثیرگذار است و می تواند نقش مهمی را ایفا کند.

درویش پور با اشاره به نمایشگاه بوم گردی بیان کرد:

درواقع ایران یک قاره کوچک است و آب و هوای مطلوب و طبیعت زیبا باعث شده تا طبیعت گردی و بوم گردی در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار باشد و خوشبختانه در این نمایشگاه این فرصت فراهم شده است تا این ظرفیت ها به نمایش گذاشته شود.

وی ادامه داد:

امیدوارم با برگزاری این نوع نمایشگاه ها بتوانیم در جهت اشتغال زایی و توسعه کسب و کار و استفاده هرچه بیشتر و بهتر از ظرفیت های گردشگری کشورمان گام برداریم.

محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز گفت:

معرفی جاذبه های گردشگری، داشته های فرهنگی تاریخی و ظرفیت های صنایع دستی، دستور کار سازمان میراث فرهنگی برای نوروز ۹۷ قرار گرفته است.

محب خدایی بیان کرد:

یکی از مهم ترین داشته هایی که در کشور داریم و باید از این داشته ها به خوبی استفاده کرد، صنایع دستی و نیز بوم گردی است که البته یکی از ضعف های ما در این حوزه ها علی رغم برخورداری از داشته های مهم و ارزشمند، اطلاع رسانی و معرفی این داشته ها است.

او افزود:

خوشبختانه با همکاری برج میلاد، امسال شاهد برگزاری دو نمایشگاه بوم گردی و صنایع دستی هستیم که این نمایشگاه ها می تواند به معرفی داشته ها و ظرفیت های مهم کشور کمک کند.

او به اهمیت بوم گردی و نقش آن در توسعه صنعت گردشگری اشاره کرده و گفت:

یکی از مهم ترین ظرفیت های ما در حوزه گردشگری، بوم گردی است که این مهم در نشان دادن فرهنگ مهمان نوازی و توسعه صنعت گردشگری تأثیرگذار است و باید با توجه به این ظرفیت بتوانیم کدهای جدید جهانی در حوزه گردشگری و میزبانی و مهمان نوازی صادر کنیم.

۶۱ غرفه از ۳۱ استان کشور در این نمایشگاه برپا شده و ظرفیت های بوم گردی در این نمایشگاه برای علاقه مندان و سرمایه گذاران توضیح داده می شود. علاقه مندان می توانند از ۲۱ تا ۲۵ اسفند و از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در محوطه نمایشگاهی برج میلاد از نمایشگاه دیدن کنند.

عکس کاور از عرفان کوچری

   #نمایشگاه #صنایع دستی #برج میلاد #اشتغال #کارآفرینی #نوروز