تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
حافظه-800P-اینتل،-سریع ترین-تجربه-از-انباره-اطلاعاتی

با سریع ترین انباره اطلاعاتی جهان آشنا شوید

حافظه 800P اینتل، سریع ترین تجربه از انباره اطلاعاتی
سیناپرس: شرکت اینتل با اختراع و عرضه کردن حافظه 800P توانسته است تا دسترسی به سریع ترین انباره اطلاعاتی ممکن را برای کاربران فراهم سازد و این امر موجب شده است که بتوان به راحتی سرعت سیستم های کامپیوتری را افزایش داد.

حافظه های داخلی به نسبت پردازنده ها و حافظه های پردازشی یا رم پیشرفت چندانی نداشته اند و این امر در کنار عدم پیشرفت باتری، بزرگ ترین معضل های دنیای فناوری به حساب می آیند. بااین حال راهکارهایی مانند حافظه های SSD توانسته اند این مشکل را تا حدی رفع کنند ولی این رفع ایراد، تنها تک بعدی بوده است.

مشکل اصلی اینجاست که حافظه های SSD علیرغم سرعت بالا، قیمتی بسیار گران دارند و همین امر نیز در پذیرش عمومی آن ها و بقای هارددیسک ها مؤثر بوده است. بااین وجود شرکت اینتل یک انباره اطلاعاتی جدید عرضه کرده است که در نوع خود یکی از بهترین های بازار در زمینه سرعت است.

این حافظه که 800P نام دارد، سرعتی چند برابر حافظه های SSD را برای شما به ارمغان می آورد ولی مشکل کار این است که این سرعت به معنای هزینه ای سرسام آور است. قیمت این حافظه، 3 برابر قیمت حافظه های SSD است و این امر به این معنی است که هزینه شما در جمع کردن یک سیستم کامپیوتری به شدت بالا خواهد رفت.

فناوری این سیستم جدید از نوع 3D XPoint است که یک اختراع ویژه از سوی شرکت اینتل به حساب می آید. برای درک بهتر سرعت این محصول کافی است بدانید که در تست ارسال یک فایل مشابه بر روی این حافظه و حافظه SSD شرکت سن دیسک، 800P توانست تا این کار را در 13.56 ثانیه انجام بدهد ولی این زمان برای حافظه شرکت سن دیسک برابر با 38.74 ثانیه بود.

منبع: Gizmodo

ترجمه: آناهیتا عیوض خانی

لینک کوتاه

   #اینتل