تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سید مهدی فاطمی: استقلال تهران بعد از انجام سه مسابقه دور از خانه برای اولین بار این فرصت را یافته است تا در ورزشگاه آزادی به مصاف حریف آسیایی اش برود.العین همان تیمی است که دو خاطره تلخِ سال 1396 را برای آبی پوشان رقم زده است بار اول آن شکست عجیب و دور از انتظار شش گله و بار دوم همین یک هفته پیش که با همدستی داور مالزیایی و پنالتی های به ناحق اعلام شده اش کام شیرین شاگردان شفر را تلخ کردند

حال فرصت انتقام فرا رسیده است. امروز دوشنبه 21 اسفندماه استادیوم آزادی دیگ جوشانی خواهد شد و حریف اماراتی را در خود فرو خواهد برد تا طعم سوختن را با پوست و گوشت و استخوان احساس کنند.آبی پوشان آماده اند تا تلافی همه ناکامی ها و بی عدالتی ها را سر این رقیب ِ نارفیق در آورند اما در این میان تردیدهایی نیز وجود دارد. اینکه همه اهالی فوتبال نگرانند و این نگرانی چندان بی راه نیست.در پیش بودن شب چهارشنبه سوری و جیب های پرا از ترقه و نارنجک کلی جوان که بی توجه به این همه گوشزدها و به اصطلاح فرهنگ سازی های صورت گرفته فقط به تولید صدا و وحشت می اندیشند! براستی در ورای این ترقه اندازی و نارنجک دستی افکنی ها چه شادی و سرخوشی وجود دارد؟ از ایجاد رعب و وحشت در دل کودکان و افراد کهنسال چه عایدی نصیب این بمب افکنان بی خرد شده و می شود؟ در این کج راهه آیا کم کشته و مجروح و معلول داده ایم؟

اگر بگوییم همه دلخوشی ما همین فوتبال و استقلال و پرسپولیس و تیم ملی مان است پر بیراه نگفته ایم. پس استدعا داریم همین اندک تفریح سالم را از ما نگیرید. عده ای از دیوار فلان سفارت بالا رفتند و هنوز که هنوز است دود آن ندانم کاریشان به چشم فوتبال و ورزش ایران می رود.فصل پیش اگر الهلال در آزادی به مصاف پرسپولیس می رفت شانس نماینده شایسته ما برای حضور در فینال بسیار بالاتر بود اما عدم برخورداری از فرصت میزبانی و حتی ناتوانی در انتخاب زمین بی طرف بخش عمده ای از انرژی ما را کاسته مجبور می شویم در چند جبهه مختلف بجنگیم. ما فدراسیون قدرتمند و با نفوذی در آسیا نداریم. به همین خاطر بارها و بارها از ناحیه برگزاری و داوری متضرر شده ایم. در چنین شرایطی بزرگترین پشتوانه و سرمایه مان تماشاگران هستند که با توجه به حساسیت ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا با بروز کوچکترین نا ملایمتی آنها را نیز از دست خواهیم داد.کاش آنها که صفحات مجازی قوی داشته و حرفشان خریداری دارد به طرفداران فوتبالی خود بگویند لطفا از پرتاب ترقه و نارنجک و لیزر انداختن به شدت پرهیز کنند.چرا که با اولین اتفاق طومار میزبانی ما از حریفان آسیایی پیچیده شده و مجبوریم بازیهای تیم های محبوبمان را جایی بسی دور تر از استادیوم داخلی مان تماشا کنیم.

   #استقلال #پرسپولیس #چهارشنبه سوری #کنفدراسیون فوتبال آسیا #ورزشگاه آزادی #فوتبال آسیا #استقلال تهران #داوری #دیوار