تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان
ارتباط سفر روحانی به هند با عدم بازگشت درآمد نفتی به کشورعضو اتاق بازرگانی، سفر رئیس جمهور به هند را مرتبط با مشکل نقل و انتقال پول از هند دانست.

به گزارش ایران اسلامی، روزنامه «کیهان» در ویژه های خود نوشت:

عباس آرگون در یادداشت روزنامه جام جم نوشت: نوسانات تجارت دو کشور ناشی از مشکلاتی است که غربی ها خصوصا آمریکا ایجاد کرده اند، که مهمترین آن را می توان تحریم های بانکی و مشکلات نقل و انتقال پول دانست.

ایران به عنوان کشوری که از سوی غرب هر روز مورد تهدید و تحریم قرار می گیرد باید ملاحظات لازم را برای روابط با کشورها در نظر داشته باشد. اکنون ایران به کشورهایی مانند هند و چین برای صادرات نفت نیاز دارد اما برای واردات از این کشورها به علت محدودیت های بانکی که آمریکا ایجاد کرده، بخش اندکی از پول حاصل از صادرات می تواند به عنوان ضمانت ثبت سفارش قرار گیرد؛ در نتیجه نقل و انتقال پول صادرات و واردات میان ایران و هند، سهل نیست.

چندی پیش آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه ای اعلام کرد که ثبت سفارش از کشورهای هند، چین، کره جنوبی و ترکیه بدون انتقال ارز ممنوع است که نشانه وجود همین مشکلات است. اکنون هند مواد اولیه فولاد، پتروشیمی و همچنین دانش فنی در حوزه نفت دارد که ایران می تواند از این ظرفیت بهره مند شود. در مجموع می توان گفت سفر آقای روحانی به هند، فرصتی برای رفع مشکلات موجود در نقل و انتقال پول میان دو کشور است که مهمترین مانع تسهیل تجارت دوطرفه ایران با اقتصاد بزرگ شبه قاره است.

   #هند #رئیس جمهور #روحانی #چین #کره جنوبی #پتروشیمی #ترکیه #آقای جهانگیری #جهانگیری

محتوای خبر «ارتباط سفر روحانی به هند با عدم بازگشت درآمد نفتی به کشور» را در سایت «ایران اسلامی» ببینید