تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 120

یک شنبه 96/11/29، ، (اخبار رسمی): فیلم "کافه، خیابان، پیاده رو" ساخته میثم حسن زاده؛ بیست و نهم بهمن ماه در برنامه سینما خورشید در پردیس سینما گالری ملت نمایش داده می شود.

اکران مستند "کافه، خیابان، پیاده رو" در پردیس ملت
اکران مستند "کافه، خیابان، پیاده رو" در پردیس ملت
اکران مستند "کافه، خیابان، پیاده رو" در پردیس ملت

نمایش مستند "کافه، خیابان، پیاده رو" در برنامه بهمن ماه "سینما – خورشید"؛ در پردیس ملت
فیلم "کافه، خیابان، پیاده رو" ساخته میثم حسن زاده؛ بیست و نهم بهمن ماه در برنامه سینما – خورشید در پردیس سینما گالری ملت نمایش داده می شود.
میثم حسن زاده فیلمساز و مستند ساز که آثارش در چندین جشنواره داخلی و خارجی مورد پذیرش و تقدیر قرار گرفته، این روزها در انتظار اکران مستندی با عنوان کافه خیابان پیاده رو در پردیس سینمایی ملت است.
حسن زاده تحصیل کرده در رشته ی تئاتر است و در سال 89 با کارگردانی نمایش بر ولادیمیر و استراگون چه گذشت؟ در جشنواره فجر حضور داشت. فیلم های کوتاه و مستند او: تولدت مبارک(1395)، کافه خیابان پیاده رو (1393)، جای خالی حضور(1396) ؛ در جشنواره های متعدد داخلی و بین المللی پذیرفته شده و جوایز متعددی را کسب کرده اند.
از جمله این جوایز می توان به لوح تقدیر بهترین فیلم از جشنواره AOF آمریکا برای مستند جای خالی حضور و جایزه آکادمی فیلم پنج قاره FICOCC برای مستند کافه خیابان پیاده رو اشاره کرد.
همچنین حضور در جشنواره های MONTHS رومانی؛ GOLD MOVE انگلیس؛ SFAAF فیلم هنر و جنوب شیلی بخشی دیگر از موفقیت های او است.
حسن زاده در حال حاضر نگارش فیلمنامه ای با عنوان گیجی را با نویسندگی مشترک پیمان ناجی به پایان رسانده و مترصد دریافت پروانه ساخت است.
همچنین او خود را برای ساخت اولین پروژه ی سینمایی بلند خود که داستان آن در دهه شصت و حول محور بمباران تهران می گذرد آماده می کند. فیلمنامهای که طرح آن از سال 90 ثبت شده است و نگارش آن نزدیک به چهار سال و نیم به طول انجامیده است. این فیلمنامه با نام موقت "یک دانش آموز به نام عبدالرضا" و با همکاری مشترک محمدرضا علایی نوشته شده و طبق برنامه بعد از ساخت گیجی کلید خواهد خورد.
لازم به ذکر است، جشنواره خورشید به عنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربه گرا در کشور؛ به منظور حمایت از سینمای مستقل با ساختار خلاقانه، پیشرو و تجربه گرا و تأکید بر ضرورت گسترش تولید این آثار نموده است.

### پایان خبر رسمی

   #سینما #پروانه ساخت #پردیس سینمایی #جشنواره فجر #دانش آموز